AÖL sınav sonuç sayfası neden açılmıyor?


08 Mart 2021 Pazartesi 17:35
ABONE OL
AÖL sınav sonuç sayfası neden açılmıyor?

Geçen hafta tamamlanan AÖL sınavının sonuçları merakla bekleniyor. Ancak Açık Öğretim Lisesi sayfasının açıklamaması bir anda ‘AÖL sınav sonuçları açıklandı mı?’ sorusunu akıllara getirdi. Öğrenciler yoğunluk nedeniyle sayfanın açılmadığını düşünerek haberlerden son durumu öğrenmeye çalıştı.

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

Liseyi dışarıdan okuyan öğrenciler açılan AÖL programa milyonlarca kişi katılıyor. AÖL sınav sonuçları da bu büyük kitle tarafından merakla bekleniyor. Geçen hafta yapılan sınavı ile ilgili sonuçların ne zaman açıklanacağı net olarak bilinmiyor. Normalde Mart ayının ikinci haftasında açıklanması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı da sonuçların ne zaman açıklanacağına ilişkin resmi bir açıklama yapmadı. 1 Mart’ta yapılan sınavın sonuçlarının 15 Mart haftasında açıklanacağı tahmin ediliyor.

AÖL sınav sonuç

Milli Eğitim Bakanlığı’nın sayfasında bu ekranla karşılaşan kullanıcılar yoğunluktan dolayı bu mesajla karşılaştıklarını düşünerek “Sonuçlar açıklandı mı?” sorusunun cevabını aradı.

Sınav sonuç sayfası için tıklayınız

AÖL resmi internet sitesi içerisinde çalışma yapılıyor uyarısı dikkati çekti. AÖL sınav sonuçlarının açıklanması sonrasında öğrencilerin bir anda sonuçlarını öğrenmeye çalışması da sitenin aşırı yüklenmesine neden olabilir.

Hangi sebeple olursa olsun bu aksaklıkların hepsi geçici süreler için ortaya çıkmaktadır. Sitedeki problem en kısa sürede yetkililer tarafından çözülecek ve öğrencilerin site içerisine tekrar giriş yapabilmeleri sağlanacaktır.

Sitenin açılmaması sosyal medyada da gündem oldu.

Sınava itirazla ilgili daha önce yapılan açıklamada sonucun AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden ilan edilmesinden itibaren 5 gün içerisinde yapılması gerekenlere yer verilmişti. Buna göre, sınava itiraz için T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Halk Bankası şubelerinden herhangi birine T.C. kimlik numarası ile KDV dâhil 30  TL itiraz ücreti yatırılması gerekiyor. İtiraz başvurusu e-İtiraz Modülü  üzerinden yapılacak. Öğrenciler belirlenen itiraz süresi dışında itiraz başvurusu yapamıyor.

Sınav soruları/cevap anahtarlarına yapılan itirazlar sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itiraz başvuruları Ölçme Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü tarafından sonuçlandırılıyor.

AÖL sınav sonuçları ile ilgili son durumu sayfamızdan takip edebilirsiniz.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" AÖL sınav sonuç sayfası neden açılmıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AÖL sınav sonuç sayfası neden açılmıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AÖL sınav sonuç sayfası neden açılmıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  2. 2 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  3. 3 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  4. 4 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  6. 6 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  7. 7 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  8. 8 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  9. 9 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  10. 10 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme