En Popüler iPhone Uygulamaları


10 Ocak 2016 Pazar 18:00
En Popüler iPhone Uygulamaları

App Store’un  kullanıcı yorumlarından hareketle belirlemiş olduğu en iyi uygulamaları sizler için derledik. Bakalım App Store’un en iyi uygulamaları hangisi?

1- Racing in Car

Klasik otomobil sürüşü oyunlarından biri olarak betimlenen Racing in Car; içerdiği efektler, sürüş açısı katkısı beraberinde gerçek bir otomobil sürüş deneyimini kullanıcılarına sunuyor.

Akan trafik içerisinde kullanıcının vereceği tepkileri ölçmenin gerçekleştirilebileceği uygulama en çok yeni yıl ile birlikte yürürlüğe giren “stajyer öğrenci ehliyeti”ne tabi olanların yararına olacak gibi duruyor.

16-01/10/racing.jpeg

2- Last Empire War Z

Dünya Savaşı Z” filminden de hareketle oluşturulan oyun kapsamında, kullanıcılar gerçekleşmekte olan zombi saldırılarına karşı, dünyayı muhafaza etmeye çalışıyorlar.

Söz konusu saldırıları savuşturmak maksadıyla, çeşitli isteklere yanıt veren binaların inşa edilebildiği oyun, son dönem bazında sektör ürünlerinde var olan zombi tehdidine farklı bir bakış olarak kendini ortaya atıyor. Oyunun amacı aşikar, hayatta kalmak!

16-01/09/last-empire-war-z.jpg

3- Evernote

App Store tarafından, kullanıcıların telefon içerisi senkronizasyon sağlamak amacıyla oluşturduğu uygulama, belirli konularda bir düzen meydana getirme işlemini gerçekleştiriyor.

Notlar yazılıp, onay listeleri oluşturulmasını takiben, yapılan araştırmaları telefon bazına indirgeme görevi görüyor. Farklı ekranlara gerek duymaksızın, tek bir ekran aracılığıyla bünyede toplanılan verileri göstermeye yarayan uygulama, düzen severlerin işine yarayacak gibi duruyor.

16-01/10/evernote.JPG

4- Pic Collage

Dönem bazında var olan, fotoğraf çekme olgusu ve söz konusu fotoğrafı belirli bir filtreden geçirme arzusu beraberinde ortaya çıkan uygulamalardan biri olan Pic Collage uygulaması, kullanıcının bu yöndeki isteklerine cevap veriyor.

Çekimi gerçekleştirilen fotoğrafı kırpma, arka fon ekleme, görüntüyü bölme, efekt katkısında bulunma gibi çözümleri kullanıcılara ulaştıran uygulama, kendisini daima daha güzel görmek isteyenlere uygun gözüküyor. Photoshop, her şeyin ilacıdır ne de olsa.  

16-01/10/pic.JPG

5- FitBest

Sağlıklı beslenme ve spor adı altında, hayatını bu doğrultuda idame ettirme çabasında olan bireylere hitabı sağlanan uygulama, tipik bir sağlık uygulaması niteliği taşıyor.

Besinlerin içerikleri, kalori miktarları, gerçekleştirilen aktivite sırasında yakılan kaloriler, konu yürüyüş ise atılan adımlar vb. alternatifler kullanıcıya sunuluyor.

Ayrıca vücut bölgelerine yönelik egzersiz örneklerinin de yer aldığı uygulama, ihtiyaca yönelik olguları bir arada içermesi bakımından tercih edilesi gibi duruyor.

16-01/09/fitness-uygulamalari.png

6- Zebramo

Kullanıcılarına alışveriş deneyimi sunmanın birinci yılını dolduran Zebramo; aksesuar, ayakkabı, giyim konularında hizmet veriyor.

Kullanıcıların kendi bünyelerinden satışa çıkarmak istediği ürünlerin de sergileme yeri olan platform, bu bağlamda kullanıcılar arasındaki alışverişi de gerçekleştiriyor.

Bu tip uygulamalara, sitelere duyulan güvensizliğe karşı, Facebook uygulaması ile bağlanabilme ve yeni hesap oluşturma seçenekleri ile sunan Zebramo, aradığınız ürünü bulma garantisini slogan olarak iletiyor.

Kullanıcılar arası korelasyonu gerçekleştirmesi, uygulamanın en bariz artılarından biri olarak göze çarpıyor.

16-01/10/zebramo.JPG

7- Mico

Günümüz ilişkilerinin var olmasında bir yol olarak betimlenen, sosyal ağ çözümlerine bir yenisi daha eklenmiş gözüküyor.

İnsanların, karşı cins ile iletişim kurmasına aracı eden uygulamalara benzer politikada işlev gören uygulama, bulunulan konumun yakınlarındaki başka kullanıcılara ulaşma imkânı sunuyor.

İnsanlar arasındaki başta duygusal ağırlıklı olarak var olan ilişkilerin sanala indirgenmesinin olağan karşılandığı bir ortamda Mico, tercih edilebilir seçeneklerden biri.

16-01/10/mico.JPG

8- CEPTETEB

Mobil bankacılık bünyesinde, cep telefonu aracılığıyla, bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilmesine aşina olduğumuz bir ortamda, Türkiye Ekonomi Bankası’nın kullanıcılara sunduğu uygulama, diğer sürümlerinde olduğu gibi beklentileri karşılıyor.

Para yatırma, kredi çekme, havale yapma vb. yapılabilen işlemlere ek olarak güncel piyasa bilgileri, en yakındaki TEB şubesi, döviz kurları hakkında da kullanıcıyı bilgilendiren uygulama, banka kullanıcıları tarafından rağbet görüyor.

16-01/10/cepteteb.JPG

:: En çok hangisi size hitap ediyor?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “En Popüler iPhone Uygulamaları”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Dandroidciler az sonra damlar

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Uygulamarın linki olsa güzel olur

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bunlar mı App Store'da popüler?:)
  Nerenin App Store'unu kullanıyorsunuz siz? :))

" En Popüler iPhone Uygulamaları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Popüler iPhone Uygulamaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Popüler iPhone Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?