Okunma

App Store kazancı dudak uçuklatıyor!


04 Haziran 2018 Pazartesi 20:48
App Store kazancı dudak uçuklatıyor!

App Store kazancı resmen dudak uçuklatıyor! App Store bünyesinde uygulama geliştiricileri için WWDC 2018 bünyesinde müjdeyi veren Tim Cook, bu hafta içerisinde geliştiricilerin kazancının 100 milyar doları geçeceğini belirtti. 20 milyon kayıtlı geliştirici bulunan platforma, haftada 500 milyon ziyaretçi geliyor. App Store kazancı ile uygulama marketlerin tamamını geride bıraktı.

App Store kazancı geliştiricilere yarayacak!

App Store’un kazancı tam olarak geliştiricilere yansıtılıyor. iOS işletim sistemine sahip tüm cihazların beslendiği bu platformda, uygulamalar ve reklam harcamaları ile rekorlar kırılmaya devam ediyor. Tüm iOS uygulamalarının yazılım temellerini oluşturan yazılım dili, Apple’ın CEO’su Tim Cook’un gündeminde büyük bir yer kapladı.

AppStore'un Kazancı

App Store üzerinde Swift yazılım dili kullanılarak yazılmış olan 350.000 milyon uygulamanın var olduğunu belirten Cook, “Swift en hızlı büyüyen program dili.” şeklinde ifadeler kullandı. Tim Cook, kodlamanın büyük ve geliştirilmeye açık bir yetenek olduğunu ve dünya üzerindeki hemen her okul tarafından öğretilmesi gerektiğini de ekledi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" App Store kazancı dudak uçuklatıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere App Store kazancı dudak uçuklatıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda App Store kazancı dudak uçuklatıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "