Okunma

Apple avukatları Qualcomm’a sert cevap verdi!


02 Aralık 2018 Pazar 11:00
Apple avukatları Qualcomm’a sert cevap verdi!

Geçenlerde bahsettiğimiz Apple ve Qualcomm arasındaki sıkıntı çözülecek gibi duruyordu. Qualcomm CEO’su Apple ile bir anlaşmaya varmaları ve iş ortaklığına devam etmeleri konusunda iyimser bir tavırla açıklama yapmıştı. Fakat Apple avukatları yasal sürecin devam ettiğini vurguladı!

Apple avukatları Qualcomm için resmi açıklamayı yaptı!

Qualcomm CEO’su Steve Mollenkopf bir programa yaptığı açıklamada, Apple ile aramızdaki yasal süreci kısaltmak adına şirket ile uzlaşma yolunda görüşüyoruz demişti. Fakat Apple avukatları bu durumun asılsız olduğu iddialarını ortaya attı.

Apple avukatı William Isaacson, İki şirket arasında herhangi bir anlaşma veya uzlaşma üzerinde çalışmalar olmadığını, tarafların yargılanmaya ihtiyaç duyduğunu vurguladı. Apple, Qualcomm’un bizden aldığı patentler için ödeme yapmadığını ve Qualcomm, patent portföyünü lisanslayarak modem çiplerini sattığı zaman ilk ödemeyi yapacağını söylemişti fakat tarafımıza herhangi bir ödeme yapılmadı diyerek Qualcomm CEO’sunu yalanladı.

Apple avukatları Qualcomm'a sert cevap verdi! SDN-2

Qualcomm ise Apple’ın şirketimize telif hakkı ödemelerinde 7 milyar dolardan fazla borcu olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra Qualcomm, Apple’ın kendi modemini geliştirmede kendisine yardımcı olduktan sonra gizli kaynak kodunu Intel’e vermekle de suçladı.

Geçtiğimiz yıldan bu yana süren süreç ne zaman bitecek bilemiyoruz fakat Apple’ın açıklamasıyla birlikte olaylar iyice kızışacak gibi duruyor. Hep beraber yasal süreçlerin sonunda gerçekleri öğreneceğiz fakat sizce haklı taraf hangisi?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Apple avukatları Qualcomm’a sert cevap verdi!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Qualcomm sonuna kadar haklıdır. Apple gibi bir şirketten her şey beklenir.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Qualcomm net

 3. tarık dedi ki:

  haklı Qualcomm çünkü suçlular her zaman suçsuz gibi görünmek için daha çok havlarlar

 4. Anonim dedi ki:

  elma resimi niyeden var

" Apple avukatları Qualcomm’a sert cevap verdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple avukatları Qualcomm’a sert cevap verdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple avukatları Qualcomm’a sert cevap verdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "