Okunma

Apple Bataryasız Yapamıyor


24 Kasım 2008 Pazartesi 07:14
Apple Bataryasız Yapamıyor

Pahalı bir parça olan dizüstü bilgisayar bataryasının ömründen tasarruf etmek için bazı kullanıcılar, cihazı prize taktıklarında pilini çıkarıyor. Ancak Apple’ın MacBook ve MacBook Pro modellerinde bu işlem pek de sağlıklı sonuçlar vermiyor. Zira bu bilgisayarlarda pil takılı değilken işlemcinin yaklaşık %37 oranında performans kaybına uğradığı ortaya çıktı. Diğer bir deyişle piliniz ömrünü tükettiyse, Apple‘ın dizüstü bilgisayarlarında üçte bir oranında performans düşüşü yaşıyorsunuz. Diğer dizüstü bilgisayarlardan hangilerinde aynı durumun geçerli olup olmadığı bilinmese de, siz siz olun batarya ömründen belli belirsiz tasarruf etmek için bilgisayarınızın performansından önemli bir oranı ödün vermeyin.

:: Dizüstü bilgisayarınızı prize takınca pilini söküyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Apple Bataryasız Yapamıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    benım ıın artık cok gec:(

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Çıkarıyorum evet ama bu pili ölmesin diye değil bilgisayar öldü pil kimin umrunda sadece ağırlık yapmasın die kablo uzun heryere uzanıyor takınca :))

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Veririk 🙂

" Apple Bataryasız Yapamıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Bataryasız Yapamıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Bataryasız Yapamıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "