Okunma

Apple Çalışanlarına Sahte Projeler


01 Şubat 2012 Çarşamba 12:39
Apple Çalışanlarına Sahte Projeler

Piyasaya çıkacak yeni bir teknolojik ürün ile ilgili bilgi ve görsellerin sızması son derece alıştığımız bir durum. Ancak söz konusu Apple olunca çıkacak ürünle ilgili bilgileri önceden almak pek de mümkün olmuyor.

Ketumluğu ile nam salan Apple’ın bu başarısının arkasındaki sır, ortaya çıktı. Steve Jobs‘un da son derece önem verdiği bir konu olan gizlilik için Apple, yeni çalışanlarını sahte projelerde çalıştırıyormuş.

Eski bir Apple çalışanı olan Adam Lashinsky‘nin “Inside Apple” adlı kitabında bahsettiği konu ile ilgili LinkedIn‘e açıklamalarda bulundu. Apple’da çalışan bir uzman mühendis ile yaptığı görüşmeler sonucunda mühendisin 9 ay boyunca sahte projelerde çalıştığının ortaya çıktığını açıklayan Lashinsky, bu uygulamanın Apple’ın gizliliğini sağlayan önemli noktalardan birisi olduğunu vurguladı.

Çalıştıkları sahte projelerle ilgili bilgi sızdıran mühendislerle yollarını ayıran Apple‘ın bu testini geçen mühendisler ise gizli kalması gereken ve gerçek projelerdeki yerini alabiliyor.

:: Apple’ın sahte projeleriyle ilgili ne düşünüyorsunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Apple Çalışanlarına Sahte Projeler”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Demekki Adam Lashinsky’de kovulmuş 🙂 ben burdan bunu anlarım

 2. SDN Okuru dedi ki:

  O kadar çalış çabala dönüp baktığında kandırıldığını gör . Tam apple işi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Çok ucuz hareketler ***** kibirli bir firma apple.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Eski bir apple çalışanı zaten, ise alıp tekrar mı atsınlar ?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bu elemanlar kaç para alıyor 🙂

 6. kowalskii dedi ki:

  O uzman mühendis, sahte proje olayından bahsettiği için atılmalı bence Ben olsam gönderirdim… Bu da bir açık sonuçta

 7. alike03 dedi ki:

  Beni hemen ilk günden kovarlardi ozaman

" Apple Çalışanlarına Sahte Projeler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Çalışanlarına Sahte Projeler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Çalışanlarına Sahte Projeler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "