Okunma

Apple Campus 2’den yeni görüntüler!


08 Şubat 2017 Çarşamba 05:00
Apple Campus 2’den yeni görüntüler!

2013 yılında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yapımına başlanan ve yenilenebilir kaynakların en üst düzeyde kullanılacağı Apple Campus 2 inşaatında, çalışmalara hız kesmeden devam ediliyor.  

5 milyar dolarlık bir bütçe ile 176 dönümlük bir alan üzerine kurulan ve 13 bin çalışana ev sahipliği yapacak olan Campus 2’nin, 2016 yılının sonuna kadar tamamlanması bekleniyordu.

Ancak, hava koşulları ve yaşanan bazı küçük aksaklıklar nedeniyle inşaat süreci halen devam ediyor.

Apple Campus 2 inşaatında son durum!

Matthew Roberts isimli bir şahıs, Apple Campus 2 inşaatında drone ile yaptığı çekimleri YouTube kanalında yayınlayarak, inşaatın son durumunu gözler önüne serdi.

Apple’ın yenilenebilir enerjiyi en üst seviyede kullanmayı hedeflediği Campus 2’de, 130 Megawatt enerji üretecek olan güneş panellerinin, yaklaşık yüzde 70’lik bir bölümünün kurulumu tamamlanmış durumda.

Ayrıca, binanın etrafında kullanılan camlar yaklaşık 3.5 ton ağırlığı ile dünyanın en büyük kavisli cam parçaları olma özelliğini taşıyor.

Apple Campus 2 tamamlandığında, yüzde 80’lik bir bölümü tamamen yeşil alan olarak ayrılacak.

Özel bir ziyaretçi merkezi, kafeterya ve Apple Store’un yer alacağı kampüs, 2,8 milyon metrekarelik halka şeklindeki ana bina, çeşitli park yapıları, 100.000 metrekarelik bir fitness merkezi, 120.000 metrekarelik bir dinlenme salonundan oluşacak.

:: Apple Campus 2 hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

60 yorum - “Apple Campus 2’den yeni görüntüler!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Adamlar kazanıyor ve harcıyor. İmaj anlamında iyi bir obje. Bunu alıp politika ile harmanlayıp kendince memlekete eleştiri yapanlara bir şey demek anlamsız zaten kendileri de öyle, anlamsız ve boş haldeler. Hala dünya üzerinde oynanan oyunları ve bugün içinde olduğumuz durumları anlamadan batılı kafasıyla kendi ülkesini eleştirenleri sadece biraz daha ciddi düşünmeye davet ediyorum. Bir Türkiyeli olarak… ABD'li ya da AB'li değil Türkyeli olarak ciddi düşünmeye….

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Tüm yorumlara baktım bir aktroll herkse ısrarla bulaşmış şu yorumlarda tarih saat verip cümleye liseli diye başlayan arkadaş eminim bu yorumada salça olacak umarım bu azmini okuduğun okulda da göstermişsindir ve kendi yaptığın başardığın işlerden bahsedip beni utandırırsın… 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Dünyanın en değerli şirketi işte. Bir elma bu kadar değerli olabilir mi demeyin, olmuş

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Biri yazmis 13.000 köle calisacak? Sorarim sana Turkiye'de 1404TL asgari ucrete calisanlar CEO'mu?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  kapitalizm in kalesi 13 bin köle çalıştırmak için yükseliyor!!

 6. SDN Okuru dedi ki:

  5 bin e iphone alan zenginlerin eseri bu iphone nun değil!!

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Bi bitiremediler

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Millet parayı bulunca ülkesine milyar dolar kazandıracak binlerce mühendis ve finansçı yetişterecek şeyler yapar (Apple Campus 2) Bizimkilerde saray yapar.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Zamanı geri alabilsem 24saat uyumadan ders çalışır şu Campus'den burs alabilmek için orada çalışabilmek için kendimi paralardım. Pişmanlık fayda etmiyor onlar yapıyor biz bakıyoruz. Gelecek bu ve hepimiz buna dahada muhtaç olucaz, ve bu teknoloji dünyasında en alt sıradayız hiçbir söz hakkımız yok. Adını vermiyceğim Sahip olduğumuz en büyük teknoloji şirketi komple A'dan Z'ye herşeyi ile 14 tane olsa 1tane Samsung etmiyormuş. Türkiyedeki Büyük ve Küçük tüm ticari işletmeleri topladığında 1tane Apple etmiyormuş ve Tüm Analizlere göre, Türkiye 2050 yılında dahi Dünya Ekonomisinin ilk 20 listesine dahi giremiyormuş. Artık kimsenin Türklerin Bilek Gücüne İhtiyacı yok, Yapay zeka Bizim her defasında Ötekeleştiren, Sabırdan ve Sağduyudan, Merhametten yoksun Beynimizden çok daha Medeni ve Başarılı Çalışıyor. 2030 yılında teknoloji tarafından işsiz kalmış yığınlar Birbirine sözde Çakallık yapmaya Dolandırmaya devam edecek. Gaz'la çalışan bazı kesimler alıyorlar Gaz'ı başlıyorlar biz En iyiyiz, Biz Kıralız, Biz Paşayız, yavrum yıl 2017 Kamyon Dorsesi yaparak Beton bina, İnşaat yaparak Bir Halt Olamazsın ne şimdi nede 100Yıl sonra. Versinler size Gazı çıkın Naralar atın 10 yıl sonra hatırlayın şimdiki halinizi nasıl kolay oyuna geldiğinizi.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Apple hedef 2023.Apple önce adam akıllı yetkili servis açsın güzelim ülkemde sonra kampüs yapsın.hani apple müşterisi değilim ama apple bu politikası yaşadığım ülkeme bunu layik görmesi beni rencide ediyor.( her nekadar apple müşterilerinin yüzde doksanı gereksiz vatandaşlardan oluşsada)

 11. SDN Okuru dedi ki:

  yorumlara bak herkes işçiler kalleş patron kalleş derdine düşmüş. kardeşim piyasada öyle işçiler var ki grup kursan atıyorum 2500 liranın altında çalışılmayacak desen "ben 1200 e çalışırım" der. yani piyasayı korkunç derecede öldüren adamlardan çok fazla var. yani hep patron kötü diye bişey yok. bu arada aylardır işsizim. normalde alacağım ücret belki asgari ücretin biraz üstünde fakat dediğim gibi piyasada asgari ücrete yaptığım işi yapmaya çalışan adamlar olduğu için çoğu firmaların işine geliyor. halbuki adam "benim maaşım şu olabilir daha altı düşünülemez" dese o işi mecburen o paraya yaptıracaklar. sonra suriyeli muriyeli muhabbeti açılıyor. konu saçma yerlere gidiyor. bazı işlerde suriyeliler var diye de fiyat düşmüyor. sebebi bu bahsettiğim mevzular işte. sonra yemişim apple kampüsünü. herhalde adamlar elma yetiştirmek için sera kurmuş 🙂

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Bitmesi cok zaman alir kanimca.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Şu şantiyeyi haber yapa yapa bi oldunuz

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Bitse ne olacakki. Dairesel bina işte gördük anladık

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Her ay bu şantiyenin haber olması neyin kafası?

 16. SDN Okuru dedi ki:

  sayın çok akıllı 01.10.2016 / 00:03 adam başbakanlık konutu diye yapmaya başladı, sonra kendi malı gibi cumhurbaşkanlığı sarayı yaptı, yakında padişah olunca tam saray yapıp cariyeleri de doldurunca görürsün. dikkat et sen de düşme harem oğlanı olarak

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Fitness merkezi, dinlenme salonlari, oyun salonlari. Hepsi bos arkadar. Oraya gidecek zaman mi var da biz gitmedik

 18. SDN Okuru dedi ki:

  İnivasyon olmadıktam sonra o kampüste ancak bahçivan filmleri çekerler

 19. SDN Okuru dedi ki:

  O kampüste ne filmler, çimenlerleinde ağaç diplerinde ne götürmeler yapıcaklarsa bukar kapalı kutu yapılıyor.

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Komple tesis evimin salonu kadar 😀 ehahahah

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Turkiyede taksak karşılamıyor elektrik yılda en fazla 1500 ama panel 5000 en fazla 5 sene ömrü var ve ne kadar üretmek sanki sadece hava campus aynı iPhone

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Gene şantiye haner yapılmış her ay olduğu gibi

 23. SDN Okuru dedi ki:

  saray yerine yerli telefon/araba yapacağız, uzaya yerli roket göndereceğiz dedi de diğer partiler biz oy mu vermedik ?

 24. SDN Okuru dedi ki:

  Cumhurbaşkanlığı Külliyesinden ülke yönetiliyor. Apple Campus sadece şirket. Sizin mantığınıza göre Campus gibi şirketler yapalım ülke yönetimini boşverelim. Nasıl !! ?

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Acaba bu insanların beyinleri nasıl çalışıyor merak ediyorum. Kampüs özel bir şirketin kendi mali profili ile inşa edilen kendi imkanlarıyla yapılan ve içinde arge de dahil birçok teknolojik gelişimin sağlanabileceği ve bu şirkete muazzam gelirler sağlayacak bir merkez senin saray dediğin ise halkın parasıyla inşa edilen devletin gereksiz yatırımlarından birisi olan ülke gelişimiyle bir alakası olmayan ve bir gelir getirmeyecek aksine her ay belli masraflara sebep olacak bir yapı. Şimdi yapılan bu israfı çıkıp özel bir firmanın yaptığı yatırımla kıyaslarsanız kendinizi kandırmış olursunuz…

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Sen türkiye cumhurriyetin sarayına sallıcaģına aynaya bakta ülkeme ne gibi faydalarım var onu bi analiz yap elin gevuru çalışmış yapmış senin ne icatların var Sadece sallamasını bilin başka bi acat yok Bu arada matematiğin çok kötü Saraydan 14 kat daha pahalı .

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Şöyle bir sorun var yalnız saraydan farklı olarak burada üretim yapılıyor, öbüründe ise tüketim

 28. SDN Okuru dedi ki:

  13 BİN KÖLE ÇALIŞACAKMIŞ YANİ!!

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Biz de anca gördüğümüz yere Avm yapalım

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Takını çıkardın elmacık

 31. SDN Okuru dedi ki:

  kampüs yokkende firmanın 55 milyar geliri vardı. demek ki kampüsün gelirle ilgisi yok. ayrıca sarayın maliyeti 350 MİLYON dolar. kampüs ise 5 MİLYAR dolar. yani kampüs saraydan 14 kat daha pahalı

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Biri Türkiye Cumhuriyetinin Dünya liderlerini ağırladığı ve olması gereken bir yer, diğeri, apple campus dediğin yer yarın birgün ansızın ortadan kaybolacak (şimdilik iyi görünen) sıradan bir şirket. Fark bu kadar basit. Zenginliğin esiri olmuş zihinler :/

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim kulliye 1m tl ye yapildi. Ayrica ulke yonetiliyor, digerinde bir sirket. Ulke yonetimini sadece masraf olarak gormek tam bir aymazlik. O zaman salalim kendi halinde gitsin koca ülke…

 34. SDN Okuru dedi ki:

  bunlar hep iphone.

 35. SDN Okuru dedi ki:

  Magazine döndü

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Apple Campus 2 bizim sarayla aynı maaliyette yapıldı peki farkı nedir? Campus 2 heryıl Amerikan ekonomisine 55 milyar dolar para girmesini sağlıyacak diğer masraf.

" Apple Campus 2’den yeni görüntüler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Campus 2’den yeni görüntüler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Campus 2’den yeni görüntüler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "