Okunma

Apple Çin ile yaşanabilecek sorunlara hazırlanıyor!


12 Haziran 2019 Çarşamba 09:00
Apple Çin ile yaşanabilecek sorunlara hazırlanıyor!

Son zamanlarda yaşanan ticari gerilim bir miktar daha yumuşamış olsa da, risklerin halen ortadan kalkmadığını rahatça söyleyebiliriz. Yaşanabilecek sorunlar daha çok Huawei tarafında gibi gözükse de, olası bir ticari savaş durumundan Apple da yoğun bir şekilde etkilenecek. Bu noktada Apple Çin ile yaşanabilecek olası sorunlara karşı hazırlanmaya başladı.

Apple Çin ile olası sorunlara karşı hazırlanıyor!

iPhone ve iPad modellerinin ağırlıklı olarak Çin’de üretilmesi, yaşanabilecek sorunlar karşısında Apple’ı oldukça zor bir durumda bırakabilir. Bu duruma karşı önceden adımlar atmaya başlayan Apple, üretim aşamasındaki yatırımlarını yavaş yavaş Hindistan’a taşımaya başlamıştı.

Yatırımcı konferansı sırasında konuşan bir Foxconn yetkilisi, şirketin toplam üretim kapasitesinin yüzde 25’inin Çin dışında olduğunu söyledi. Apple’ın talebini karşılamak için yeterli kapasitelerinin olduğunu belirten yetkili, ihtiyaç duyulması halinde üretimin Çin dışında yapılabileceğini de belirtti.

Şu an için Apple tarafından Foxconn’a gönderilen bir üretim yeri değişikliği talebi bulunmuyor. Ancak yapılan açıklamalar ve atılan adımlar, Apple’ın da olası durumlara karşı hazırlıklarının ve planlarının olduğunu gösteriyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Apple Çin ile yaşanabilecek sorunlara hazırlanıyor!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Çın Hindistanın yanında olsa gerek para yardımı gerek sağlık yardımı gerek silah yardımı yapsa Hindistan Apple’ı desteklemese çok iyi olucak.. Allah hepimize uzun ömur versin 10 yıl sonra Amerika’nin asırlar sonra nasıl dünyada yavaş yavaş sesinin kesildiğini görücez ve çok önemli bişey olan ekonominin değişmesine şahit olucaz.. Emperyalizme karşı omuz omuza! :))

  2. Anonim dedi ki:

    Tüh kıyamam applecıma

  3. kmurat dedi ki:

    Amerika da üretmeyiz diyorlar. Düşük maliyet, yüksek kâr oranı, bundan kimse vaz geçemiyor.

" Apple Çin ile yaşanabilecek sorunlara hazırlanıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Çin ile yaşanabilecek sorunlara hazırlanıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Çin ile yaşanabilecek sorunlara hazırlanıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "