Okunma

Apple-Çin Ortaklığı!


28 Haziran 2011 Salı 19:39
Apple-Çin Ortaklığı!

Apple iPhone dünyanın en popüler akıllı telefonu durumunda. Lakin Çin’de 3G iletişim protokolleri ile iPhone arasında uyumsuzluk yaşanıyor. Bunun nedeni ise Çin’in en büyük servis sağlayıcısı China Mobile’ın TD-SCDMA isimli 3G formatını tercih etmesi. iPhone kullanmak isteyenler ise mecburen China Unicorn’a geçiş yapıyor.

Apple Geri Adım Atıyor

Apple, bu sorunu çözüme kavuşturmaya kararlı. Büyük elmanın üst düzey yöneticisi Tim Cook, China Mobile ile görüşüp anlaşmak için Çin’e seyahat etti. Görüşmenin detaları henüz belli olmasa da Apple’ın, China Mobile için TD-SCMA formatını kabul etmesi ve buna uygun donanımlar geliştirmesi bekleniyor.  

:: Apple’ın politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple-Çin Ortaklığı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple-Çin Ortaklığı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple-Çin Ortaklığı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "