Apple Çin’deki üretimini azaltmaya başladı


22 Mayıs 2020 Cuma 08:00
Apple Çin’deki üretimini azaltmaya başladı

Apple’ın bir süredir tartışılan Çin’den farklı ülkelerdeki üretim süreci ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Bazı kullanıcıların paylaştığı görseller ile birlikte Apple’ın Çin dışı üretim sürecine başladığı ortaya çıkmış oldu. İlk olarak da anlaşıldığı kadarı ile AirPods Pro üretim yeri ile ilgili değişiklik yapılmış.

AirPods Pro üretim yeri Vietnam’a taşındı

Apple’ın yeni nesil kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro’nun güncel versiyonunu satın alan bazı kullanıcıların dikkatini, şarj ve taşıma kutusunda yer alan üretim yeri farklılığı çekti. Buna göre kutu üzerinde Çin’de birleştirildiği değil, Vietnam’da birleştirildiği ifadesi yer alıyor.

airpods pro üretim yeri

Apple’ın büyük ölçüdeki üretimleri, Çin kapsamında gerçekleştiriliyor. Bir süredir de sadece Çin’deki üretim ile yetinilmemesi, farklı ülkelerde de üretim sürecine başlanması gerektiği yönünde açıklamalar bulunuyordu. iPhone da bu süreçte ismi geçen ürünlerden oluyordu. Bazı iPhone modellerinin Hindistan’da üretilmesi yönünde de bilgiler açıklanmıştı.

Nitekim yeni örnek de AirPods Pro üretim yeri oldu. Ancak tamamıyla üretimin Vietnam tarafına çevrildiğini söylemek doğru olmayacaktır. Çin’de de üretimler eş zamanlı olarak devam ediyor gibi görünüyor. Anlaşıldığı kadarı ile üretim iki farklı ülkeye çıkartılmış oldu. Apple’ın bu haberler ile ilgili yorum yapmadığına da dikkat çekiliyor.

Bu değişikliklerin pandemi sebebi ile mi yoksa daha çok Çin ve Amerika arasındaki ticaret mücadelesi ile mi ilgili olduğu konusundaki soru işaretleri devam ediyor. İlerleyen dönemlerde bu konuda yeni bilgiler paylaşılmaya devam ediyor olacaktır.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Buraya da gel

" Apple Çin’deki üretimini azaltmaya başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Çin’deki üretimini azaltmaya başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Çin’deki üretimini azaltmaya başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  3. 3 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  4. 4 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  5. 5 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  6. 6 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  7. 7 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  8. 8 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  9. 9 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  10. 10 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi