Okunma

Apple göz ile oyun oynama imkanı sunabilir


18 Eylül 2019 Çarşamba 15:30
Apple göz ile oyun oynama imkanı sunabilir

Günümüzde akıllı cihazların göz takibi yapması standartlaşan bir teknoloji haline geldi. Ancak, bunu iyileştirmek adına kollarını sıvayan Apple çoklu göz takibi teknolojisinin patentini aldı.

Çok kullanıcılı göz takibi yapma olarak adlandırılan patentin alındığının ortaya çıkmasıyla işler ilginç hale gelmeye başladı. Bunun nedeni ise Apple’ın kamera ile yeni kullanıcıların olup olmadığını sürekli kontrol edecek olması.

Bu ise bir ekrana bakarken Apple‘ın tek kamera ile birden fazla kişinin yani bir çift gözün daha ekrana bakıp bakmadığının kontrolünü kapsıyor.

Apple çoklu göz takibi için patent aldı!

Peki bu ne anlama geliyor? Apple‘ın bu patenti oyunlarda kullanacağı söyleniyor. Tek bir göz tanıma manevrasıyla işlemler kolay bir şekilde yapılabilecek, yani oyuncular karakterlerini bakışlarıyla kontrol edebilecek.

Apple göz takibi

Bu teknolojinin oyunlar ve hatta telefonlar ile sınırlı kalmayacağı, ameliyatlar sırasında doktorlar tarafından bile kullanılabileceği belirtiliyor. Ameliyat sırasında doktorun ve asistanların ya da hemşirelerin aynı ekrana bakması gerekebilir. İşte bu noktada devreye girecek olan göz takip teknolojisi sayesinde herhangi bir kişi bunu kontrolünü veya takibini yapabilecek.

Tüm bunları belirttikten sonra, her patent başvurusunun hayata geçmediği gerçeğini hatırlatmak isteriz. Apple‘ın bu patenti hayata geçirmesi halinde duyuracağına eminiz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple göz ile oyun oynama imkanı sunabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple göz ile oyun oynama imkanı sunabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple göz ile oyun oynama imkanı sunabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "