Okunma

Apple’dan Google’a çalım!


04 Nisan 2018 Çarşamba 19:00
Apple’dan Google’a çalım!

Apple, önemli bir Google çalışanını kendisine transfer ederek şirkete ciddi bir çalım atmış durumda. Peki, Google arama ve yapay zeka şefi John Giannandrea Apple için ne yapacak?

Apple, Google arama ve yapay zeka şefini transfer etti!

Apple CEO’su Tim Cook, şirket içi bir yazışmada “John, bilgisayarları daha akıllı ve kişisel hale getirdiğimiz için gizliliğe olan bağlılığımızı ve düşünceli yaklaşımımızı paylaşıyor.” İfadesini kullanarak çalışanlarına John Giannandrea’nın gelişini duyurmuş oldu.

2010 yılından beri Google bünyesinde çalışan Giannandrea, şirketin Metaweb alımı sonrası ekibe dahil olmuştu. Bu tarihten itibaren kendisi Gmail, Google Arama ve Google Asistan gibi büyük ürünlere yapay zeka entegre etme sorumluluğu üstlenmişti.

Apple

Bu önemli transfer sayesinde yapay zeka konusunda rakiplerinin gerisinde kalan şirket, önemli bir atılım gerçekleştirme olanağı elde etti diyebiliriz. Deneyimli ismin şirkete büyük katkı sağlayacağı tartışılmaz bir gerçek. 2011 yılında sunulan dijital asistan Siri ile şirket bir ilki gerçekleştirmiş olsa da Amazon ve Google karşısında geride kalıyor. Birçok uzman ve endüstri gözlemcisinin de şirketin rekabet etmek için yeterince çabalamadığını düşündüğü ifade ediliyor.

John Giannandrea, Apple’da makine öğrenimi ve yapay zeka stratejisi ekibinin başında yer alacak. Kendisinin doğrudan Tim Cook’a rapor veren 16 yetkiliden biri olacağını da not olarak düşelim.

:: Bu önemli transfer konusunda sizin düşünceleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple’dan Google’a çalım! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’dan Google’a çalım! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’dan Google’a çalım! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "