Okunma

Apple Devasa Büyüklükte Arsa Satın Aldı


08 Mayıs 2016 Pazar 09:00
Apple Devasa Büyüklükte Arsa Satın Aldı

Apple, Samsung, Google gibi şirketler, kuruluş amaçlarının yanı sıra, değişen ve gelişen teknoloji eğilimlerine göre şirket politikalarında değişikliğe gitmeye devam ediyorlar.

Bu bağlamda telefon, televizyon vb. elektronik eşyaların üretimini halihazırda devam ettiren Apple, çevreci dostu olarak betimlenen elektrikli otomobiller, geleceğin otomobili olarak nitelenen sürücüsüz otomobiller konusundaki Ar-Ge çalışmalarını sürdürüyor.

Cupertino merkezli dev teknoloji şirketi, Apple markalı elektronik, sürücüsüz otomobillerinin test aşaması için devasa büyüklükte bir arsa satın aldı.

Wall Street Journal’ın yayınladığı, BGR’de yer alan rapora göre Apple’ın bu amaç uğruna satın aldığı arsa Silikon Vadisi’nde bulunuyor ve 800 bin metrekare boyutuna sahip.

16-05/06/apple-carplay-mercedes.jpg

Arsa Kimden Satın Alındı?

Apple’ın satın aldığı arazinin büyük bir parselinin Hudson Pacific Properties Inc. CEO’su Victor Coleman’a ait olduğu ifade edildi.

Silikon Vadisi’nde yıllar önce söz konusu arsayı eline geçiren Coleman konuyla ilgili yaptığı açıklamada, büyük teknoloji ve otomobil şirketlerin elektrikli otomobil çözümlerine ilgi göstereceğini öngördüklerini, bu yüzden bölgenin onlar adına önemini fark ettiklerini belirtti.

Ford, Tesla, Google, Apple, BMW, Mercedes ve daha birçok şirketin elektrikli otomobil çözümlerinin varlığının bölgedeki arazi değerini arttırdığını ifade eden Coleman, bölgenin şirketlerin Ar-Ge çalışmalarında önemli bir rol oynadığını dile getirdi.

Apple’ın söz konusu devasa arsada, elektrikli ya da sürücüsüz otomobillerini geliştirmek adına ne tür çalışmalar yapacağı bilinmez; fakat CEO Coleman’ın da dediği gibi bölge gün geçtikçe daha fazla değerleniyor.

:: Silikon Vadisi’nde önlenemez bir şekilde artan teknoloji şirketlerinin varlığı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Apple Devasa Büyüklükte Arsa Satın Aldı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  imarlı mı imarsızmı önemli olan o. imarı yoksa benim belediyede tanıdıklarım var konuşurum bir iphone eşantiyon yollarlarsa

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Keşke orada 1 dönüm arsam olsaydı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Otomobil için olabilir…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Paralarıbatsa yerine argeye yatırsa saçma salak telefonlar üretmezdi

 5. SDN Okuru dedi ki:

  zaten şu sıralar arsada iyi para var al sat al sat gelsin paralar uğraşıyor iphone la falan

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kesin arac uretimi yapacak

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Apple mütait işine bile girdi efendimis kıymetlimisss

 8. SDN Okuru dedi ki:

  The flash dizisindeki star labs e benziyor resim

 9. SDN Okuru dedi ki:

  apple batacak diye üffüren gençler vardı alalım bu tarafa onları bakın 50 yıl sonrasını hesaplayan adamlara bakın.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Baktı iphone lardan hayır gelmeyecek arsa işine girmiş. Böyle de olabilirdi :Dd

" Apple Devasa Büyüklükte Arsa Satın Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Devasa Büyüklükte Arsa Satın Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Devasa Büyüklükte Arsa Satın Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "