Okunma

Apple Fabrikasında Windows Gafı!


07 Haziran 2014 Cumartesi 19:00
Apple Fabrikasında Windows Gafı!

Apple’ın CEO’su Tim Cook, kendi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir fotoğrafla teknoloji dünyasında yine çok konuşuldu. Cook, ABD’de Mac bilgisayar üretimi gerçekleştiren Apple fabrikasını ziyareti sırasında çekilmiş bir fotoğrafını paylaşırken ilk bakışta her şey normal görünüyordu; ancak dikkatler açık durumda olan bir iMac’e yoğunlaştığında işler değişti.

Bilgisayarda, Apple’ın Mac OS X işletim sistemi değil Microsoft’un Windows işletim sistemi çalışıyordu. Oldukça ironik olan bu ilginç gaf ABD’de alay konusu oldu.

Görsel, BusinessInsider.com’dan alınmıştır.

Tim Cook’un aşağıdaki Tweet’inde görülen fotoğrafın altına çok sayıda yanıt gelirken, yanıtların ortak noktası bilgisayardaki Windows işletim sistemi hakkındaydı.

Çin’de de görülmüştü

ABD’de geçen yıl itibarıyla Mac üretimine başlanan tesiste karşılaşılan bu ilginç durum ise bir ilk değil; daha önce de Apple’ın Çinli üreticisi Foxconn’un tesislerindeki üretim aşamalarında benzer görüntüler basına yansımıştı.

Anlaşılan o ki Apple, kendi teknoloji cihazlarının üretimini gerçekleştirdiği tesislerde masaüstü işletim sistemi segmentine dair en büyük rakibi Microsoft olmadan yapamıyor.

:: Apple tesislerinde Windows’un sizce ne işi var?

yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Fabrikasında Windows Gafı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Fabrikasında Windows Gafı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Fabrikasında Windows Gafı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "