Okunma

Apple Final Cut Studio’yu Güncelleştirdi


02 Eylül 2009 Çarşamba 11:31
Apple Final Cut Studio’yu Güncelleştirdi

Final Cut Studio‘nun Final Cut Pro 7 uygulaması Apple’ın ProRes kodlayıcı/kod çözücü ailesini neredeyse her tür iş akışını destekleyecek şekilde genişletmiş bulunuyor. Bu uygulama ayrıca tek adımda çeşitli biçimlerde çıkış almayı sağlayan Easy Export ve gerçek zamanlı işbirliği için iChat Theater desteğini de kapsıyor.

Apple ayrıca Final Cut Studio’nun varlık yönetimi ve otomasyon aracı olan Final Cut Server 1.5’u da tanıttı.

 

Motion 4 buna karşın çarpıcı hareketli grafikler ve görsel efektlere olanak tanıyan 3B gölgeler, yansımalar ve alan derinliği gibi geliştirilmiş araçları içermesi ve Soundtrack Pro 3 post-prodüksiyon verimliliğini artırarak yeni çok kanallı ses araçları sunması ile ilgi çekiyor.

Color 1.5, tam renk çözünürlüğünde daha iyi Final Cut Pro entegrasyonu ve desteği içermesi ile dikkat çekiyor. Compressor 3.5 uygulamasına eklenen yeni özellikler, dışa aktarma seçenekleri kurmayı ve özelleştirmeyi kolaylaştırıyor.

:: Bu uygulamalardan en çok hangisini kullanıyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple Final Cut Studio’yu Güncelleştirdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hayırlı ola

" Apple Final Cut Studio’yu Güncelleştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Final Cut Studio’yu Güncelleştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Final Cut Studio’yu Güncelleştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "