Okunma

Apple, Fransa’da Baskın Yedi!


03 Temmuz 2013 Çarşamba 06:53
Apple, Fransa’da Baskın Yedi!

Ünlü Teknoloji devleri kimi zaman patent davaları nedeniyle, kimi zamanda adil rekabet ve anti tekel kurumları gibi kurumlar yüzünden mahkemelik olmakta.

Bu devlerden biri olan ve mahkemelerde ismini sürekli Samsung ile patent davaları yüzünden duyduğumuz Apple, başını bu seferde Fransa anti tekel kurumu ile derde sokmuş durumda.  

Fransa anti tekel kurumu Apple’ın Fransa’da kendi mağazalarına öncelik tanıdığını, üçüncü taraf dağıtıcılara ise ürünleri daha geç gönderdiğini iddia ederek Apple Fransa ofisini arama altına aldı. İddianın detaylarında ise Apple’ın kendi mağazalarına yeni ürünler için öncelik tanıyarak üçüncü taraf dağıtıcıların arka planda kalmasını istemesi yer alıyor. Anti tekel kurumu ise bu olayın üçüncü taraf dağıtıcılarının iflasına kadar gidebileceğini düşünüyor.

Tüm bu olayları engellemek için ise Fransa anti tekel kurumu, Apple ofisinde bulunan doküman ve belgelere, incelemek için 24 saatliğine el koymuş durumda. Kurumun incelemesinin ardından nasıl bir sonucun çıkacağı ve nasıl bir yol izleneceği önümüzdeki günlerde belli olacak.

Geçtiğimiz sene içerisinde Fransa’da bulunan en büyük Apple dağıtıcısının iflas etmesi de bu durum üzerindeki şaibeyi artırıyor. Ayrıca Apple yine Fransa’da daha önce, dergiler için yazar ücretlerinin vergilerinin ödememesi yüzünden 6.5 Milyon dolarlık bir cezaya çarptırılmıştı. Bunların dışında ise Apple’ın Fransa’da çalışanlara fazla mesai yaptırması ve ağır şartlar uygulaması yüzünden birde soruşturması bulunuyor.

:: Apple’ın Fransa ülkesi üzerinde izlemiş olduğu bu politika hakkında ne düşünüyorsunuz?

yazarMustafa Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, boş vakitlerinde fotoğraf çekmektedir. Yazar, farklı yazılımları ve iOS uygulamalarını incelemeyi sevmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Apple, Fransa’da Baskın Yedi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  afiyet olsun

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Eeeee sonuccc nedir dostumm

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Burdan apple’lin ilerleyen dönemlerde gerileyeceğini düşünen insanlara sesleniyorum biraz işe siyasi ve kültürel yönden bakın ABD markalı bir ***** tüm ünlülerinde iphone 5 var(Bundan kastım ABD’li Dünyaca ünlü Rihanna,Lady Gaga,Madonna vsvs,NBA Stars,ABD dizileri,fimleri..) Adamlar ürünlerinin reklamlarını çok iyi yapıyor dünya çapında dizilerini filmlerini milyonlar izliyor dolayısıyla kendi kültürlerini çok basit bir şekilde insanların bilinçaltlarına yerleş***** kendi kültür ve mallarına karşı bir sempati oluş***** gizil öğrenme dediğimiz olay sayesinde ABD istese tüm teknoloji dünyasını sıfı***** ABD markası lakin Apple ABD destekli bir firma bunu unutmayın.Samsung Güney Kore’***** zannediyor musunuz samsung kendi başarısıyla geldi ***** desteği ***** Apple’nin herhangi bir çöküş ve Samsung’un öne geçme durumunda ABD kendi vatandaşına mı yoksa kilometrelerce ötesindeki adamlara mı destek çı***** Samsung’a ABD’de satışı durdurulması için açtığı davalar ***** davalar daha sonuçlanmadı.

  Diğer bir konu ise Samsung’un Apple’nin bazı malzemelerini üretiyor olması.Bu konu ise Apple’yi daha zengin yapıyor Samsung’u değ***** üretim fabrikaları ve Apple’nin fabrikaları neden Çin’de sanıyorsunuz? Adamlar kendi yapamadıkları için mi ***** daha ucuz olduğu için ***** ABD’de 100 tane mühendis ve işçi ***** ise 10.000 tane ***** nerde daha fazlaysa oraya gidecekki adamlara ödediği para azalsın.Şirket ve fabrikanın geliri artsın.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Apple ve ürünleri bambaşka yaaa gerisi de boş! Teknoloji dedinmi Apple Nokta

 5. marancı dedi ki:

  Apple yazar ücretlerini vermiyormuymuş? Değişik

 6. SDN Okuru dedi ki:

  hahah Apple isterse Fransa’yı satın alır lan boş işler…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Apple’ın üstüne gelmesinler tüm Apple severler olarak fransaya baskın yaparız sonra baaak!!

 8. Uranos dedi ki:

  Elma yıda sevmem Fransızlarıda yesinler birbirini

" Apple, Fransa’da Baskın Yedi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, Fransa’da Baskın Yedi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, Fransa’da Baskın Yedi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "