Okunma

Apple, Google ve Microsoft Ortaklığa Gidiyor


03 Nisan 2016 Pazar 12:00
Apple, Google ve Microsoft Ortaklığa Gidiyor

Teknolojinin dev firmaları, çevre koruma projeleri kapsamında, bir ortaklık girişiminde bulunmaya hazırlanıyorlar.

Apple, Google, Microsoft firmalarının içerisinde bulunacağı ortaklıkta, doğadaki karbondioksit emisyon salınımını azalma eğilimlerine odaklanılacak.

ABD’nin Beyaz Saray ve Çevre Koruma Ajansı desteğinde çevreci çözümler üzerine yoğunlaşma yönünde planları uzun süredir devam ediyordu.

Söz konusu projeler kapsamında destek arayışında olan Beyaz Saray ve Çevre Koruma Ajansı’nın bu konuda yardımcıları teknoloji sektörünün devleri Apple, Google ve Microsoft oldu.

3 firma, “Temiz Güç Planı” adı altındaki proje kapsamında ortak bir sözleşme imzaladılar.

16-04/03/microsoftvsgooglevsapple01-620x338.jpg

Petrolün artan fiyatı ve dünya genelinde azalan miktarı nedeniyle, proje çerçevesinde güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanılacak.

Apple, Google ve Microsoft’un bu bağlamda; güneş, rüzgar enerjisinin kullanılacağı tesisler yapabileceği Engadget’ta yer alan haberde belirtiliyor.

Henüz bu bilgilerle sınırlı tutulan proje detaylarının ne olacağı merak konusu. Teknoloji sektörünün devlerinin enerji sektöründe adım atmalarının ise işe farklı bir boyut katacağı kesin olarak gözüküyor.

:: Apple, Google ve Microsoft’un yenilenebilir çevre enerjileri konusunda ortaklıklta bulunacakları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Apple, Google ve Microsoft Ortaklığa Gidiyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  israile para akacak para

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel projelere imza atsinlar iyi olur…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Petrolun artan fiyatimii gittikci dusuyor petrolun fiyatin

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bunlar düşman şirketler değil arkadaşlar, bunların hepsi Amerikan şirketi. Yani kardeş şirketler. Ve ABD Devleti zaten kendine hizmet eden büyük şirketlerin desteğiyle dünyaya hükmediyor. Eskiden ele geçirmek istediği yerlere asker gönderir öyle hükmederdi. Şimdi bilgisayar, Akıllı Telefon ve İnternet gönderiyor öyle kontrol ediyor. Türk Halkının bütün bilgi ve verileri bu şirketler sayesinde ABD'nin elinde. Donumuza kadar her şeyi biliyor ve Kontrol ediyorlar….

" Apple, Google ve Microsoft Ortaklığa Gidiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, Google ve Microsoft Ortaklığa Gidiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, Google ve Microsoft Ortaklığa Gidiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "