Apple Haritalar’a koronavirüs güncellemesi


17 Mart 2021 Çarşamba 08:32
ABONE OL
Apple Haritalar’a koronavirüs güncellemesi

Google ve Facebook geçtiğimiz haftalarda koronavirüs ile ilgili yeni güncellemeler ile kullanıcıların karşısına çıktı. Aşı konusunda kullanıcıları bilgilendiren Apple, Haritalar uygulamasına kullanıcıların aşı merkezlerini görebileceği bir özellik ekledi.

Google Haritalar ve Yandex Haritalar gibi uygulamalar ile rekabeti artırmak için Apple, harita uygulaması için çalışmalara devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde işletmelerin meşguliyet durumu için yeni bir özelliği sızdırılan Apple, koronavirüs ile mücadele konusunda ciddi adımlar atıyor.

Apple Haritalar, nerede koronavirüs aşısı olacağınızı gösterecek

Bir Reddit kullanıcısı tarafından tespit edilen meşguliyet durumu özelliğinin son kullanıcıya ne zaman sunulacağı henüz bilinmiyor. Özelliğin bir sonraki iOS Beta sürecinde aktif edileceği düşünülüyor.

Başta devlet kurumları ve büyük şirketler olmak üzere tüm dünya koronavirüs ile mücadele konusunda daha sıkı tedbirler almaya devam ediyor. Şirketler, virüsün yayılma hızını düşürmeye katkıda bulunmak amacıyla uzaktan çalışma sistemini süresiz olarak uzattı. Google, Facebook ve Apple gibi firmalar aldıkları önlemlere ek olarak aşılama sürecine de geliştirdikleri özellikler ile destek veriyor.

Koronavirüs test siteleri ve koronavirüs kısıtlamalarıyla ilgili bilgileri de kullanıcılar ile paylaşan Apple Haritalar, yeni özelliğini aktif etti. İlk olarak ABD kullanıcıları için aktif olan özellik, Boston Çocuk Hastanesi ile ortak çalışma sonucunda ortaya çıktı. VaccineFinder sistemini kullanarak geliştirilen aşı haritası özelliği, kullanıcılara sunuldu.

Apple Haritalar uygulaması koronavirüs aşı merkezlerini gösterecek

Apple Haritalar uygulaması koronavirüs aşı merkezlerini gösterecek

Geliştirilen özellik sayesinde kullanıcılar, Apple Haritalar uygulaması üzerinden aşı merkezlerini görebiliyor. Ayrıca isteyen kullanacılar Siri’ye ” COVID aşısını nereden alabilirim? ” sorusunu sorarak 20 bin aşı merkezi arasında en uygun konumu seçebiliyor.

Haritalarda yer alan aşı merkezlerinin şimdilik 20 bin ile sınırlı olduğunu belirten yetkililer, kısa sürede bu sayının artacağını söyledi. Şirket, yeni özellik sayesinde aşılama hızının artacağını düşündüklerini belirtti.

Kullanıcılar, aşı için belirlenen konumlara tıkladığında çalışma saatlerini, adresleri, telefon numaralarını ve kayıt bağlantısını görebiliyor.

Bu özelliğin ülkemizde ne zaman aktif olacağı ve ABD benzeri bir hizmet verip vermeyeceği henüz bilinmiyor.
yazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Apple Haritalar’a koronavirüs güncellemesi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Haritalar’a koronavirüs güncellemesi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Haritalar’a koronavirüs güncellemesi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  2. 2 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  3. 3 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  4. 4 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  6. 6 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  7. 7 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  8. 8 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  9. 9 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  10. 10 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme