Apple, Huawei P20 Pro’dan özenip patent aldı!


24 Kasım 2018 Cumartesi 12:00
Apple, Huawei P20 Pro’dan özenip patent aldı!

Son yıllarda beklenen başarıyı bir türlü gösteremeyen Apple, Huawei P20 Pro‘nun arka tasarımındaki gradyan kaplamaya benzeyen bir tasarım patenti aldı!

Apple Huawei P20 Pro‘ya özendi!

Apple önümüzdeki senelerde satışa sunacağı iPhone‘lar için yeni bir tasarım patenti aldı. Bu Surface Finihing isimli patent ile birlikte; iPhone 8, X, XS ve XS MAX‘taki düz cam kaplamanın bir sonraki modellerde değişebileceği söz konusu oluyor. Yeni tasarım, Huawei P20 Pro’daki arka tasarımına benzeyecek.

Gelecek iPhone modellerinde, dış cam kabuğun altındaki yüzeyin renk değiştiren, gökkuşağı efekti veren degradeli bir görünüme sahip olacağı ihtimaller arasında yer alıyor.

apple huawei p20 pro patent

MySmartPrice’ta bulunan habere göre; cihazın yüzeyinde oluklar oluşturmak için “Computer Numerical Controlled” yani Bilgisayarla Sayısal Kontrol (CNC) isimli bir araç kullanılabilir. Bu oluklar ışığın, yüzeye çarpan yansımalarını değiştirerek, gökkuşağı efekti veriyor.

apple huawei p20 pro patent

Henüz kaçıncı nesil iPhone modellerinde kullanılacağı bilinmese de, uzun bir aradan sonra tasarım yeniliğine gidilecek olması heyecen verici bir durum.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

60 yorum - “Apple, Huawei P20 Pro’dan özenip patent aldı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok saçma huawei o zaman çentiği iphoneden özendi ha ayrıca iphoneyi hem gömenler olmuş heralde zamanında çok gömmüş apple onlara apple kadar güçlü bi cihaz olmadığını hala anlayamamış kerizler 😂adam p20 lite iphone 7 den daha iyi demiş attan inip eşşeğe binmiş eşşek

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Benim için en önemli kıstaslardan biri telefonu sattığında değerini ne kadar koruyup korumadığı ve elinden rahat çıkarıp çıkararamandır. İphone dışındaki bütün telefonlar özellikle Çinli telefonlar satışta (alıcı bulabilirseniz) önemli zarar ettirir. Yani 7 8 bin verilip alınmaz bin liraya zor geri satarsınız. Bu krizden sonra millet 3 yıllık iPhone dan kar edecek neredeyse. Hâlâ kapış kapış da gidiyor eski İphone lar hepiniz de biliyorsunuz. 3 yıl önce veya 3 yıl sonra değerli olan olacak bir Huawei telefonu olacak mı oldu mu? Cevabınız neyse ona göre para ve bütçe ayırın.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Huawei nin en kötüsü Apple 10 çeker bırakın markaya fazla para vermeyi

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  iPhone boş telefon ben huaweı kullaniyom daha güzel iPhone’u boşa savunmayın

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Kesin öyledir

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  “Bilgisayarla Sayısal Kontrol (CNC) isimli bir araç kullanı***** ShiftDelete’in Amerika’ya keşfi 😁 Ayrıca patent görseli Asus’un arka kapaklarında kullandığı radyal deseni tarif ediyor. Görünüm olarak ise gradyan değil, bakış açısına göre farklı renkler göstermesini sağlar.

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Huawei ekran değişimi servisi www. *****

" Apple, Huawei P20 Pro’dan özenip patent aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, Huawei P20 Pro’dan özenip patent aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, Huawei P20 Pro’dan özenip patent aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Dişçi korkusu tarih olacak! Dijital dişçi nasıl olunur? Dişçi korkusu tarih olacak! Dijital dişçi nasıl olunur?
 2. 2 Elon Musk Türkiye'ye çalışacak! Elon Musk Türkiye'ye çalışacak!
 3. 3 49 TL'ye Apple'ı kandıran klavyeyi denedik! 49 TL'ye Apple'ı kandıran klavyeyi denedik!
 4. 4 Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020 Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020
 5. 5 Tosla ile bankasız, komisyonsuz para gönderin, alın! Tosla ile bankasız, komisyonsuz para gönderin, alın!
 6. 6 Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk! Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk!
 7. 7 Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı
 8. 8 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7
 9. 9 Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik! Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik!
 10. 10 Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video) Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video)