Apple, verilerinizi polis ile paylaşacak!


07 Eylül 2018 Cuma 22:53
Apple, verilerinizi polis ile paylaşacak!

Apple, iCloud üzerinde tutulan kullanıcı verilerinin FBI tarafından yasalara uygun olarak talep edilmesi halinde, verileri hızlı şekilde paylaşabileceği bir sistem üzerinde çalışıyor, bunun sebebi ise Apple’ın geçen yıl 14,000’den fazla kullanıcı verisi talebi dilekçesine maruz kalması.

Apple, uygun gördüğü takdirde, kullanıcıların iCloud verilerini FBI ile paylaşacak. Daha önceleri şirket, bu taleplere mail yolu ve şirket sözcüsüyle cevap vermekteydi. Bunun sonucunda eski sistem, taleplerin daha karışık ve uzun sürede sonuçlanmasına neden olmaktaydı. Bundan sonraki talepler ise yeni oluşturulacak sistemle yapılacak, bu da her iki taraf için de daha kolay ve düzenli bir sistem olmuş olacak.

Apple iCloud Verileri

Apple neden sadece iCloud verilerini paylaşıyor?

2015 Aralık ayında FBI, 14 kişinin ölümüne, 28 kişinin yaralanmasına  sebep olan saldırganlardan birinin iPhone’unun şifresinin kırılması için Apple’a başvurmuştu. Apple ise cihazlardan birinin bile kırılmasının mümkün hale getirilmesinin dünyadaki tüm iPhone’ları da tehlikeye sokacak olması sebebi ile FBI’in talebini reddetmişti. FBI ise uzun bir süre sonra kendi yöntemleriyle verilere erişmeyi başarmıştı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Apple, verilerinizi polis ile paylaşacak!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İnsanlar daha ne isteyebilir ki. Apple tüm dünyanın güvenliğini düşünüyor artık.

  1. Anonim dedi ki:

   polis de keyfii senin verilerini istiyecekti zaten

 2. Faruk dedi ki:

  Adamları beni izlesinler derdimle dertlenirler

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  FBI CİA CANDIR

" Apple, verilerinizi polis ile paylaşacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, verilerinizi polis ile paylaşacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, verilerinizi polis ile paylaşacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "