Apple iki iMac modelinin fişini çekti


21 Mart 2021 Pazar 09:57
ABONE OL
Apple iki iMac modelinin fişini çekti

Teknoloji devi Apple iki farklı iMac bilgisayarı ile yollarını ayırdı. Sessiz sedasız bir şekilde ortadan kalkan cihazlar kullanıcıları şaşırttı.

Apple bu ayın başlarında iMac Pro cihazı için de tüketicileri üzecek bir karar almıştı. Sarf malzemeleri tükendiği için modelin satışlarının durdurulduğu söylenmişti. Türkiye’de başlangıç fiyatı 57 bin 439 TL olan model geçici süreliğine de olsa raflardan kaldırılmıştı. Şimdiyse iki modelin daha şirketle yollarını ayırdığı göze çarptı.

21,5 inç iMac cihazları iki depolama seçeneğini kaldırdı

Macrumors’un ortaya çıkardığı rapora göre Apple çevrimiçi mağazasında 21,5 inç iMac bilgisayarı için iki seçenekten vazgeçti. Söz konusu cihazın şu anda yalnızca 256 GB depolama alanı opsiyonuyla satıldığı gözlendi. Daha önce mevcut olan 512 GB ve 1 TB varyantlarının ise kaldırılması dikkatleri üzerinde topladı.

512 GB depolama alanı seçeneğine sahip bir Apple bilgisayarı satın almak isteyen tüketiciler ise 27 inç iMac modeline gözlerini çevirdi. Bu modelin başlangıç fiyatı ise 19.779,00 TL. Ancak çeşitli yükseltmelerle 25.299,00 TL‘yi görüyor.

21,5 inç iMac

21,5 inç iMac cihazında 512GB ve 1TB depolama seçenekleri kaldırıldı.

Peki ya Apple neden üst üste cihazlarını sonlandırma kararı alıyor? Analistlere göre bu, şirketin cihazlarını Apple Silicon işlemcilere yükseltmek istemesinden kaynaklanmakta. Tahminler, bazı eski ve halen gözde olan ürünlerin, yeni nesil donanımlar ile gözden geçirilip yeniden satışa sunulacağını ileri sürmekte.

Pro Display XDR monitörler ile hazırlanacağı düşünülen yeni iMac modelleri kavisli bir arka tasarımın yerine, düz bir yüzeyle karşımıza çıkacak. 21,5 ve 27 inçlik modellerin yerini alacak iki versiyon geleceği düşünülürken; bunların 23 – 24 inç ölçülerinde olacağı öne sürülüyor. Intel‘in yonga setlerinden uzaklaşacak şirket Silicon işlemcileri benimseyecek. Bu sayede performans ve verimlilik konusunda ciddi iyileştirmeler sağlanacak.

Şimdilik bu cihazların ne zaman geri döneceği belli değil. Ancak Apple muhtemelen bu yıl içerisinde beklenen donanım ile iMac’leri yeniden yapılandırılıp tüketicilerle buluşturacak.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
21 gün önce

Bence 25 bine deymez çok kötü imac alınmaz

" Apple iki iMac modelinin fişini çekti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple iki iMac modelinin fişini çekti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple iki iMac modelinin fişini çekti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!