Apple, iPad ile hegemonyasını sürdürüyor


25 Mart 2020 Çarşamba 23:00
Apple, iPad ile hegemonyasını sürdürüyor

Tablet pazarında uzun süredir satış oranlarıyla liderliği elinde tutan Apple, yine zirvede konumlanıyor ve pazar payındaki artışı da devam ettiriyor. Apple’ın tablet pazar payı 2019’un son çeyreğinde arttı, firmanın bu dominasyonu uzun bir süre daha sürecek gibi görünüyor.

Apple tablet pazar payı ile hegemonyasını sürdürüyor

Android tarafında da birçok marka tablet piyasasında rekabet ediyor. Samsung, Huawei, Lenovo gibi teknoloji devi firmaların, bu rekabette başarılı olduğunu ise pek söyleyemeyiz. Şirketlerin piyasadaki payları ile Apple’ın tablet pazar payı arasında büyük bir fark var.

CNBC tarafından yayımlanan bir rapora göre Apple’ın tablet pazar payı 2019’un son çeyreğinde yüzde 36.5’e yükseldi. Piyasadan bu kadar büyük bir payı kapan şirketin, bir önceki yıl pazar payı ise yüzde 29.6‘ydı. Bu yükselişte yedinci nesil başlangıç seviyesi iPad’in etkisinin büyük olduğu düşünülüyor.

Şirketin bu olumlu istatistiğe ulaşmasında çok etkili görülen 7. nesil iPad, şu anda ülkemizde 2.300 TL civarındaki fiyat etiketiyle tüketici karşısına çıkıyor. Cihazın özelliklerinin yanı sıra, diğer modellerle kıyaslandığında uygun fiyata sahip olması piyasada talep görmesine yol açıyor.

2020’de düşüş yaşanabilir

Tablet pazarındaki hegemonyasını sürdüren şirketin, 2020’de geçtiğimiz yıla nispeten bir düşüş yaşaması bekleniyor. 39.5 milyon tablet satışı yapan firmanın, bu yıl içerisinde yüzde 5 oranında düşüş yaşayacağı otoriteler tarafından ön görülüyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Apple, iPad ile hegemonyasını sürdürüyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  2300 e tablet al hafiza 32 gb olsun komik bence

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence apple, tablet satışlarında düşüş yaşamaz. Diğerleri tablet satmak istiyorlarsa, fiyatlarını indirmeleri gerekiyor. Arada ki fiyat farkı az ise, insanlar ipad alıyor. Diğer markalar tercih edilmiyor.

" Apple, iPad ile hegemonyasını sürdürüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, iPad ile hegemonyasını sürdürüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, iPad ile hegemonyasını sürdürüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!