Apple iOS 13.5 dönüş yolunu kapattı


28 Mayıs 2020 Perşembe 07:00
Apple iOS 13.5 dönüş yolunu kapattı

Apple iPhone işletim sistemi iOS ile ilgili önemli bir adım attı. Atılan bu adım ile birlikte iOS sürüm geçişlerinde bir kısıtlama yapılmış oldu. iOS 13.5 güncellemesi sonrasında iOS 13.4.1 güncellemesi için geri dönüş yolu da böylelikle kapandı.

iOS 13.5’ten iOS 13.4.1 güncellemesi geçişleri kapatıldı

Bilindiği gibi Apple, 20 Mayıs 2020 tarihi itibariyle destekli iPhone modelleri için yeni iOS 13.5 sürümünü yayınladı. Üstünden geçen zamandan sonra şimdi de bir önceki iOS 13.4.1 güncelleme geçişleri kapatılmış oldu. Bundan sonra iOS 13.5 sürümünden geri dönerek iOS 13.4.1 güncellemesi kullanmaya başlamak isteyen kullanıcılar, ne yazık ki istedikleri bu işlemi gerçekleştiremeyecekler. Eski iPhone modelleri için de iOS 12.4.6 güncellemesi dönüşleri de aynı şekilde sonlandırılmış oldu.

iOS 13.4.1 güncellemesi

iOS 13.5 güncellemesindeki çeşitli hatalardan dolayı bazı kullanıcılar, bu hatalar düzeltilene kadar önceki sürüme geri dönme yollarını aramaktaydı. Apple’ın aldığı bu yeni karar ile birlikte ise ne yazık ki artık iOS 13.4.1 sürümüne geçiş yapılamayacak.

Hatırlatmak gerekirse Apple, ios 13.5 güncellemesi ile maskeli Face ID kullanımında kolaylık, grup FaceTime özelliklerinde değişikler ve çeşitli güvenlik önlemleri aktif edilmişti. Aynı zamanda ortaya çıkan yeni hatalar ise kullanıcıların eleştirilerini almaya devam ediyor. Bu süreçte yeni bir hata düzeltme sürümünün yayınlanması konusunda beklentiler olduğunu da belirtmekte fayda var.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Apple iOS 13.5 dönüş yolunu kapattı”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Afon 6 tı kullanıyorum bize de yeni güncelleme gelsin cizyazım sürekli donuy

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple feedback sayfasından şikayetlerinizi yazın en azından eski ios sürümlerinin elektronik imzalarını açsınlar insanlar istediği yazılımı kullansın

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Peki bu işin sonu ne olacak telefonum donuyor ve hiç bir işlem yapamıyorum Apple bize bir çare bulsun yada yeni bir güncelleme versin ki telefonum eski haline gelsin

" Apple iOS 13.5 dönüş yolunu kapattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple iOS 13.5 dönüş yolunu kapattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple iOS 13.5 dönüş yolunu kapattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
 2. 2 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
 3. 3 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
 4. 4 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
 5. 5 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
 6. 6 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
 7. 7 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar
 8. 8 Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe
 9. 9 Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak! Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak!
 10. 10 Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video) Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video)