Okunma

Apple gelecek iPhone modellerinin kamerasına yatırım yaptı!


10 Kasım 2017 Cuma 10:00
Apple gelecek iPhone modellerinin kamerasına yatırım yaptı!

Apple, kamera sensörleri odaklı bir girişim olan InVisage Technologies’i bünyesine kattı. Şirket daha ince kamera modülü kullanarak ışığı daha iyi yakalama kabiliyeti gösteren QuantumFilm görüntü sensörü ile dikkat çekiyor. Tabii ki bu sensör teknolojisi gelecek iPhone ve hatta iPad modelleri için büyük önem taşıyor.

iPhone kameraları InVisage teknolojisiyle güçlenecek!

Işığı absorbe etmek için yeni keşfedilen malzeme sınıfına dayanan ışığa duyarlı bir katman olan QuantumFilm, kuantum noktalar ve nano parçacıkların sentezlenmesiyle üretilmiş. Bu katman, katı madde dağılımlı tabaka üzerine adeta bir boya gibi kaplanabiliyor ve kurumaya bırakılıyor.

iPhone

Bir QuantumFilm pikselinde ışık, renk filtresi dizisinden geçiyor ve ardından katmandaki kuantum noktalar tarafından saptanıyor. Metal kablo sensörün elektrik devresini temsil ediyor. Işığa duyarlı katmanın daha yüksek konumlandırılması QuantumFilm pikselinin daha ince bir kamera modülü ile daha fazla foton algılamasını, daha fazla elektron depolamasını ve renkleri daha doğru üretmesini sağlayabiliyor.

Sürekli olarak kamera kalitesini artırmak üzere çalışan Apple, kendi kamera modülleri ile InVisage teknolojisini bir araya getirerek daha az kamera çıkıntısına sahip cihazlar geliştirebilecek gibi gözüküyor.

:: Apple’ın bu şirket satın alımı konusunda sizin düşünceleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple gelecek iPhone modellerinin kamerasına yatırım yaptı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple gelecek iPhone modellerinin kamerasına yatırım yaptı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple gelecek iPhone modellerinin kamerasına yatırım yaptı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "