Okunma

Zenginin Malı Züğürdün Çenesini Yorar


22 Temmuz 2009 Çarşamba 11:01
Zenginin Malı Züğürdün Çenesini Yorar

Apple, tüm ekonomi analistlerinin tahminlerini boşa çıkararak tatil dönemi dışındaki en büyük karını açıkladı. 27 Haziran‘da biten mali yılın ikinci çeyreğinde Apple 1,23 milyar $ net kar ettiğini duyurdu. Apple geçtiğimiz sene aynı dönemde 1,07 milyar $ kar etmişti. Firma bu dönemde 8,34 milyar $ ciro yaptı.

Apple’ın açıkladığı rakamlara derinlemesine bakıldığında iPod satışlarında yaşanan gerileme dikkat çekiyor. Geçtiğimiz senenin ikinci çeyreğine göre %7 oranında düşen satışların yarattığı zararı ise iPhone fazlasıyla kapatıyor. İkinci çeyrek boyunca 5,2 milyon adet satılan iPhone, geçtiğimiz yıla göre %626‘lık inanılmaz bir artış gösterdi.

Apple yetkilileri iPod satışlarında yaşanan düşüşü beklediklerini, zaten bu beklenti sebebiyle iPhone ve iPod Touch üzerine yoğunlaştıklarını belirttiler. Geleneksel MP3 çalar kategorisinin birkaç yıl içinde yerini iPod Touch benzeri cihazlara bırakacağını söyleyen yetkililer buna kanıt olarak iPod Touch satışlarının %130 artmasını gösterdi.

:: Standart MP3 çalarların yakın bir zamanda değişeceğine inanıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Zenginin Malı Züğürdün Çenesini Yorar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Zenginin Malı Züğürdün Çenesini Yorar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Zenginin Malı Züğürdün Çenesini Yorar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "