Okunma

iPhone XR, ilk ay satışlarında önemli yer tuttu!


27 Aralık 2018 Perşembe 20:30
iPhone XR, ilk ay satışlarında önemli yer tuttu!

CIRP tarafından yayınlanan yeni raporlar, yeni iPhone’ların çıktıkları ay içerisinde, öncekilere göre ne kadar başarılı ya da başarısız olduklarını tahmin ediyor. Evet tahmin ediyorlar, çünkü Apple aldığı yeni kararla birlikte raporlarda birim satış miktarını açıklamama kararı verdi. CIRP’e ait Apple iPhone satış raporları karşınızda!

CIRP, Apple iPhone satış raporları tahmini yaptı!

Apple iPhone XR, satışa çıktığı ilk ay içinde satılan iPhone’ların yüzde 32‘sini oluşturdu. iPhone XS ve XS Max modelleri ise, toplam yüzde 35‘lik bir satış payına sahip. Apple’ın son zamanlarda değişen satış politikaları, verilerde de bazı değişikliklere yol açabiliyor. iPhone XS ve XS Max modellerini, XR’dan önce piyasa sunması da bunlardan birisi. Bu uygulama bir anlamda sadık kullanıcıları öncelikle üst modele yönlendirmek için uygulanmış bir stratejiydi.

apple iphone satış raporları

Aynı rapora göre, bu yıl içinde yeni iPhone alan kullanıcıların yüzde 82‘si iPhone modellerini yükseltirken, yüzde 16‘lık kısım ise Android cihazlardan geçiş yaptı. Kalan kesim ise başka platform veya cihazlardan geçiş yapanları oluşturuyor. Geçen yıl iPhone modellerini yükseltenlerin oranı yüzde 86 iken, Android cihazlardan gelen kitlenin oranı ise yüzde 11 idi.

Yeni iPhone satış yüzdelerine göz atarsak, bu yıl piyasaya sürülen iPhone’lar ilk ay satışlarının yaklaşık yüzde 67‘sini oluşturuyor. Geçen senenin aynı döneminde ise piyasaya sunulan yeni ürünler, ilk aylık satışların yüzde 69‘luk kısmını oluşturuyordu. Güncel verilerin 25 Kasım 2018 tarihinden itibaren bir aylık dönem içinde, iPhone alan 165 kullanıcıyla oluşturulduğunu belirtmemiz lazım.

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “iPhone XR, ilk ay satışlarında önemli yer tuttu!”

 1. Xmann dedi ki:

  Boș konușmuyoruz, Adam asgari ücretin azlığından yakınıyor ama iPhone almaya çalıșıyor, gelde deme…

 2. Anonim dedi ki:

  Ya boş boş konuşmayın kim ne isterse onu alır kime ne bunun kerizlikle ne alakası var bi akıllı sizsiniz

  1. Anonim dedi ki:

   Samsung da 1000 dolara geliyor 5000 liraya satılıyor ülkemde. Apple da 1000 dolara geliyor ama minimum 8000-9000 den satılıyor. Kerizlik buna denilir.

 3. Xmann dedi ki:

  Androide geçtinmi diye sanki gelip sordular. IPhone bu fiyata alınmazsa mecbur fiyatlarını düșürecektir.

 4. Anonim dedi ki:

  rapora göre keriz sayısı azalıyor demek ki. ama yinede hatrı sayılır bi keriz kitlesi var parası olan eyvallah ta olmayan 36 ay taksite giren kerize artık ne demk gerek

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Dünyada 36 ay taksitle satıldığını sananlar orada 7400 dolar olduğunu da düşünüyordur aloo uyanın sizin paranız uganda parasıyla aynı değerde apple şimdi tr den çıksa gıdım oynamaz bilançoları

   1. Anonim dedi ki:

    Samsung 1000 dolarlık telefonu Türkiye de 5000 liraya satıyor peki neden Apple 1000 dolarlık telefonu 8000 den aşağıya satmıyor ?

" iPhone XR, ilk ay satışlarında önemli yer tuttu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone XR, ilk ay satışlarında önemli yer tuttu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone XR, ilk ay satışlarında önemli yer tuttu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "