Okunma

Apple iPhone üretiminde rekor kıracak


27 Ocak 2020 Pazartesi 19:00
Apple iPhone üretiminde rekor kıracak

2020 yılında satışa çıkması beklenen iPhone SE 2 (iPhone 9) ve iPhone 12 modellerinin meraklı bekleyişi sürerken, Apple iPhone üretim gücünün bu yıl rekor kırması bekleniyor. AppleInsider’ın haberine göre, 2020 yılında yaklaşık olarak 195 milyon iPhone üretilecek ve iPhone üretim sayısı ile rekor kıracak.

Apple iPhone üretim sayısıyla rekor kıracak

AppleInsider’ın ulaştığı bilgilere göre, Apple 2019 son çeyreğinde 70 milyondan fazla iPhone üretimi gerçekleştirdi. Bu üretimin yüzde 74’ünü kapsayan iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modellerinin 52 milyon adet üretimi gerçekleştirildi.

2020 yılının ilk çeyreğinde ise Apple’ın üretim gücünün yıllık yüzde 12 artışla 46 milyon yeni iPhone modeli üretmesi bekleniyor. Yaklaşık 46 milyon üretilecek yeni modeller arasında, önümüzdeki süreçte tanıtılması beklenen iPhone SE 2’nin 6 milyonluk kısmını kapsayacağı öngörülüyor.

Bu istatistiğin dayanağı ise Mart 2016’da piyasaya sürülen iPhone SE modelinin üretim sayısına eşdeğer olması ve halen Hindistan’da bulunan fabrikada üretiliyor olması referans olarak gösterildi.

apple iphone üretim sayısı

Tüm veriler ışığında, 2020’nin ikinci çeyreğinde yani Apple’ın üçüncü mali çeyreği içerisinde, yaklaşık 43 milyon iPhone üretimi gerçekleşecek.

20 Ocak’ta Apple hisse senedi fiyat hedefi 350 dolara çıkarılmıştı. Bununla birlikte iPhone SE 2 ve 5G teknolojisiyle gelecek yeni iPhone modellerinin etkisi de büyük olacak. Yeni modellerin Apple tarafındaki büyüme hedeflerine büyük bir ivme kazandırması bekleniyor.

Son olarak araştırmacı ve analistlere göre Apple’ın 2020 mali yılı içerisinde 195 milyon iPhone üreteceği ortak düşünce olarak ön plana çıkıyor.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Apple iPhone üretiminde rekor kıracak”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Coronovirüs sebebiyle çinden alımlar azalacak

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Üretsen ne olacak, alamadıktan sonra. Telefon taksitleri de Rte yüzünden 6’dan 3’e indi zaten…

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çok güzel telefon üretiyorda bizim ülkenin dolar kurlarında almak pek mümkün değil artık

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kim nederse desin işlemcisi olsun kasası olsun kaliteli

" Apple iPhone üretiminde rekor kıracak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple iPhone üretiminde rekor kıracak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple iPhone üretiminde rekor kıracak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "