Okunma

Apple iTime Nedir?


22 Temmuz 2014 Salı 20:00
Apple iTime Nedir?

Yazılışı iWatch‘tan daha enteresan görünüyor, ancak ağza tam oturuyor: Apple’ın son patentlediği ürün adı olan iTime hakkında dedikodu kazanları kaynamaya başladı bile! Bir anda Apple’ın yeni bilinmezi haline gelen iTime hakkında iki söylenti bulunuyor.

İlki, iTime adının bunca zamandır iWatch olarak adlandırdığımız Apple markalı akıllı saatin gerçek ismi olacağı. Böyle bir durumda, geriye dönük haberleri gözden geçirerek iWatch’ları iTime yapmak için yoğun mesai harcamamız gerekecek.

iWatch 2’nin adı iTime olabilir

İkinci ihtimal ise daha ilginç; buna göre iTime daha basit bir akıllı saat olarak Apple’ın ikinci nesil giyilebilir ürünlerini temsil edecek. Patentte görülen çizime göre, iTime ince bir bant ve çıkarılabilir elektronik saat kadranından oluşacak. Patenti baz alırsak, iTime da diğer giyilebilirler gibi iPhone ve iPad’lere gelen mesaj, çağrı ya da e-posta gibi iletileri bildirecek.

Cihazın aynı zamanda Apple’ın duyurduğu ev teknolojileri segmentine ait elektronik ürünleri de iOS arayüzü üzerinden kontrol etmesi bekleniyor. Patentte yer alan diğer özellikler ise Bluetooth bağlantısı, kulaklık çıkışı, ivme ölçer ve GPS olarak sıralanıyor. Bakalım iTime ile ilgili yakın gelecekte ne gibi detaylar öğreneceğiz.

:: Sizce iWatch mu iTime mı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Apple iTime Nedir?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Windows Phone dahi kulanım bilen bir saat yapiyorlar (Kıyamet Alametleri)

  2. SDN Okuru dedi ki:

    İnşallah itime iwatch tan daha ucuz olur aynı orta seviye telefon kar gibi biri daha iyi diğeri özellikleri daha kısıtlanmış olursa herkes giyilebilir teknoloji alabilir

  3. SDN Okuru dedi ki:

    iPad’de uzun zaman iSlate diye geçmişti iTime olma ihtimali iWatch’tan fazla bence

" Apple iTime Nedir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple iTime Nedir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple iTime Nedir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "