Apple karanlıkta kablo aramaya son verecek!


12.05.2017 05:00:00
Apple karanlıkta kablo aramaya son verecek!

Apple tüketici elektroniği sektöründe yıllardır çalışmalarını sürdürüyor ve sonunda kullanıcıların oldukça zorlandığı bir konuya el atmayı planladığı ortaya çıktı. Karanlık odalarda şarj cihazının kablosunun bulunmasının imkansız olmasından yola çıkan Apple, karanlıkta sahibine sinyaller veren bir kablo patenti aldı.

Klasik karanlıkta parlayan kabloları unutun!

Öncelikle bahsi geçen patentin şu anda yan sanayi ürün olarak satın alabileceğiniz klasik karanlıkta parlayan kabloları ifade etmediğini belirtelim. Kablo karanlıkta parlayacak ama aynı zamanda da kullanıcısına durum bilgileri verebilecek.

Bunu da kabloya entegre edilen bir ya da daha fazla sayıda LED lamba sayesinde yapacak. LED ışıklar kullanıcıya farklı renklerde yanıp sönerek ya da sabit şekilde yanık kalarak çeşitli bilgiler iletebilecek.

17-05/12/applepatent-sdn-shiftdelete-parlayan-kablo-1494549094.jpg

Bu bilgiler arasında şarj seviyesinin ne durumda olduğu, iPhone’un uyku modunda olup olmadığı gibi ihtimaller yer alsa da, patentin gerçeğe dönüşmesinin ardından hakkında yorum yapmanın daha kolay olacağı da bir gerçek.

Patentte yer alan LED sisteminin USB-C, Lightning, Thunderbolt ve diğer tüm Apple cihaz bağlantısı sağlayan kablolar için geçerli olduğunu da belirtelim.

:: Sizce Apple’ın bu yeni kablosu ne kadar fiyatla satışa sunulur?


 • yazarMurat Sağlam

  Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Apple karanlıkta kablo aramaya son verecek!” üzerine 16 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Kablo kullanan kim

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Eğer karanlıksa,Demek ki elektrikler ***** yoksa,Kabloyu bulup bulmamanın bi anlamı yok

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Apple a inancım kalmadı açık ve net söyleyeyim zamanında 5s almıştım applecıydım fakat sonraki çıkan serilerde iphoneun rezalet tasarımlarını,çağı geriden takip eden ekranı vesaire derken bunda kalmaya karar verdim çünkü ekledikleri şeyler rakiplerinin gerisinde kalıyordu şu anki iphone 7/7+ dada durum aynı bunun dışında apple gerçekten çok önemli patentler alıyor fakat yapmadıktan sonra ne gereği varki…(diye gider bu yazı iyisimi kısa tutayım)

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Diğerleride inşallah örnek alır

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Yıllar önce anneannemin seccadede kilitli iğneye takılı fosforlu 99 luk tesbihi vardı. Karanlıkta parlıyordu 🙂 Apple çok geriden takip ediyorsun teknolojiyi:)

  6. SDN Okuru dedi ki:

   Kablo İÇİN led ışığa gerek Yok,Fosfor gibi bir maddeyi kullanın hiç değilse

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Sağol Apple, sayende kabloyu bulduk. Şarj aleti ve piriz neredeydi? Hani karanlıkya, onları da bulmak görmek zor oluyor.

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Bu sokak başında duran kekolar veya apaçiler için olmasın karanlıkta görünen ürünleri çok severek kullanı*****

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Kablo için böyle bir teknoloji geliştirilmesine bence hiç gerek yok.

  10. SDN Okuru dedi ki:

   Muhaha Aliexpressten aldım şarj olunca yeşil dolarken kırmızı oluyor bildirim gelince bryaz yanıp sönüyor kablo. Apple artık iyice düştü aliexpresteki 10 dolarlık ürünleri taklit ediyor yazık. Bide patent almış olmayan bişey gibi sanki

  11. SDN Okuru dedi ki:

   Bildiğimiz kabloları neden unutacakmışız acaba? Bu işi Çin menşeili markalar zaten yapıyor. Örnek: Rock Mulu

  12. SDN Okuru dedi ki:

   Bir tarafta telefon sektörüne Yeni bir Heyecean getiren Yok Satan Xioami
   Bir Tarafta Kablo Yapan Applle

  Yorum yazın

  Geri bildirim