Okunma

Apple’ın kitabı ortadan kayboldu


22 Ağustos 2019 Perşembe 13:15
Apple’ın kitabı ortadan kayboldu

Teknolojik cihazlar, teknik özellikleri kadar tasarımlarıyla da kullanıcıların dikkatini çekiyor. Hatta birçok kullanıcı tasarıma göre satın alma gerçekleştiriyor. Tasarımlarıyla tüm dünyada dikkat çeken şirketlerden biri de Apple. Amerikalı şirketin tasarımlarının ardında yatanlar da birçok kişi tarafından merak ediliyor. Apple da bunun için 2016 yılında bir kitap yayınladı. Tasarım tarihini hikayeli bir şekilde anlatan Apple’ın kitabı ‘Designed By Apple In California’ 3 yıldır, Apple’ın ABD’deki çevrimiçi mağazasında satılıyordu.

Apple’ın kitabı, tasarım tarihini anlatıyor

Bildiğiniz gibi Apple, ’Designed By Apple In California’ cümlesini ürünlerinde kullanıyor. Ayrıca bu cümlenin bir de kitabı var. Bir süredir Apple’ın web sitesinde satılan kitap şimdilerde ortalıkta görünmüyor. Kitap bu linkte hala var görünse de satın alma sayfasında kullanıcılar hata ile karşılaşıyor.

Burada iki ihtimal ortaya çıkıyor. Apple ya beklediği ilgiyi göremediği için kitabın satışını durdurdu ya da belirli sayıdaki kitabın stoğu bittiği için şimdilik stoklar tükendi. İngiltere’de ise kitap halen satışta. İki farklı boyutu olan kitabın 169 pound ve 249 pound’luk fiyat etiketi var.

Kitap ABD’de 199 dolarlık ve 299 dolarlık fiyat etiketiyle satışa çıkmıştı.

20 yıllık Apple tasarımlarının gösterildiği sitede ürünlerin toplamda 450 fotoğrafı ve bu tasarımlar nasıl ortaya çıktığı gösteriliyor.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple’ın kitabı ortadan kayboldu”

  1. Anonim dedi ki:

    Başka derdimiz yoktu çünkü

" Apple’ın kitabı ortadan kayboldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ın kitabı ortadan kayboldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ın kitabı ortadan kayboldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "