Apple M1 için sevindiren Microsoft Office haberi!


16 Aralık 2020 Çarşamba 09:44
Apple M1 için sevindiren Microsoft Office haberi!

Intel işlemcilere veda ederek 10 Kasım’da yeni Arm tabanlı işlemcisi M1‘i tanıtan Apple, piyasaya iddialı bir giriş yaptı. Tekli çekirdek ve çoklu çekirdek testlerinden oldukça iyi puanlar alan işlemci, vaat edilenin üzerinde bir performans sunmayı başardı. Ancak M1’in esas gücü, uygulamaların Arm desteğine kavuşması ile ortaya çıkıyor. Şimdi ise, Apple M1 işlemcili Mac ailesi için Microsoft Office desteği geliyor.

Apple M1 işlemcili Mac ailesi için Microsoft Office desteği

Apple’ın M1 işlemcisi için sunulan uygulama desteği genişlemeye devam ediyor. Henüz geliştirici tarafından güncellenmemiş uygulamalar da M1 ile sorunsuz çalışsa da esas performans artışı, Arm desteği sonrası yaşanıyor. Microsoft tarafından yayınlanan yeni bir blog yazısında, M1 işlemciler için resmi desteğin geldiği belirtildi. Geçtiğimiz günlerde M1 için getirilen Google Chrome desteğinden sonra, başka bir popüler uygulama da M1 ile uyumlu hale geldi.

Bununla birlikte Office uygulaması da güncellendi. Apple M1 için getirilen Microsoft Office desteği ile Outlook, Word, Excel, PowerPoint ve OneNote gibi uygulamaların hepsi M1 işlemcisi ile uyumlu hale geldi. Microsoft’a göre, kullanıcılar Office uygulamalarını M1 işlemcili Mac’lerde kullandıklarında önemli performans gelişmelerini fark edebilecekler. Buna ek olarak, Office uygulamaları da macOS Big Sur’un tasarım yönergeleriyle yeniden tasarlandı.

Mac için sunulan Outlook tarafında da bazı ek geliştirmeler yapıldı. Yeni güncelleme ile Outlook uygulaması için iCloud hesap desteği getiriliyor. Böylece, iCloud hesapları Outlook’a eklenebilecek ve diğer hesaplar ile saklanabilecek.

Gelecekte, uygulamaların M1 için daha hızlı bir şekilde güncellenmesi bekleniyor. Tekli ve çoklu çekirdek tarafında oldukça yüksek puan alabilen bir işlemcinin yazılım sebebiyle kısıtlanması, kullanıcıları memnun etmeyecektir.
yazarGorkem Say

Editörlük kariyerine SDN ile başlayan Görkem, aynı zamanda SDN Forum'da moderatörlük yapıyor. Eğitim hayatına bilgisayar mühendisliği okuyarak devam eden Görkem'in en büyük ilgisi ise bilgisayar donanımları.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Apple M1 için sevindiren Microsoft Office haberi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple M1 için sevindiren Microsoft Office haberi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple M1 için sevindiren Microsoft Office haberi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!