Apple Mac kullanıcı sayısı açıklandı!


30 Ekim 2018 Salı 21:45
Apple Mac kullanıcı sayısı açıklandı!

Bugün gerçekleşen Apple lansmanında yeni Macbook Air, Mac Mini ve iPad Pro tanıtıldı. Bunlarla birlikte Tim Cook “Apple Mac kullanıcı sayısı artıyor.” açıklamasıyla önemli istatistiklere yer verdi.

Apple Mac kullanıcı sayısı 100 milyona ulaştı!

Apple lansmanına damga vuran Macbook Air ve Mac Mini, Tim Cook’un Apple Mac kullanıcı sayısı konusundaki sayısal verileri paylaşmasıyla çok konuşulacak gibi gözüküyor.

Tim Cook lansman sırasında “Aktif 100 milyon Apple Mac kullanıcısı var ve insanlar Mac’i seviyor. Mac öğrenciler, girişimciler, mühendisler, tasarımcılar hatta ve hatta yaratıcı tüm insanların süper çalışmalar ortaya koymasını sağlıyor!” dedi.

100 milyon sayısı Apple’ın telefon pazarındaki kullanıcı sayısına göre çok düşük fakat, telefonlara göre daha küçük bir pazar olduğu için garip karşılanmamalı.

Apple Mac kullanıcı sayısı artıyor! SDN-

Yeni bir Mac satın alanların neredeyse %51‘i ilk defa kullanacak olan kullanıcılardır. Bu sayı insanların Mac cihazları merak ettiğini gösteriyor. Cihazların donanımsal performansının yanı sıra MacOS işletim sistemi ile de merakları üzerine topluyor.

Bu durumlar tabii ki olumlu yönler ama kullanıcıların bir çoğu Mac güncellemelerinin çok uzun sürdüğünden yakınıyor. Umarız MacOS Mojave güncellemesinin yeni sürümleriyle bu durumu da ortadan kaldırırlar. Yeni ürünlerin tanıtılmasıyla Mac satışları nasıl bir değişim gösterecek hep beraber göreceğiz.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple Mac kullanıcı sayısı açıklandı!”

  1. Ali dedi ki:

    Paramız olsada bizde kullansak

" Apple Mac kullanıcı sayısı açıklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Mac kullanıcı sayısı açıklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Mac kullanıcı sayısı açıklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "