Okunma

Apple Maps mi Geliyor?


20 Aralık 2010 Pazartesi 07:14
Apple Maps mi Geliyor?

Apple, toplam 9 kişiyi işe almayı planlıyor. Bu kişiler haritalar ve GPS verilerinde deneyimli olma şartı aranıyor (AppStore’dan İlginç Veriler!).

Bu olay aylardır konuşulan dedikoduları onaylıyor. Çünkü Apple, 2009’un ortalarında Placebase adlı bir şirketi satın aldı. Bu şirketin uzmanlık alanı Harita servisleri.

Apple elbette bununla yetinmedi ve 2010’da Bing Maps ve Google Maps’in geliştirilmesinde büyük katkısı olan Poly9 şirketine de sahip oldu.

 

Apple, Google Maps’e rakip mi oluyor?

 

Verilen ilanda, projenin başladığı ve bu kişilerin bu projeye direkt dahil olacağı yazılıyor. Daha fazla detay vermeyen Apple, bunun dışında tüm bilgileri saklı tutuyor.  

Sonuçta ilan detaylarına bakıldığında, Apple’in Google Maps ve Bing Maps servislerine kancayı taktığını ve buna karşı kendi servisini geliştireceğini düşünmemek elde değil.

:: Apple sizce neyin peşinde?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Maps mi Geliyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Maps mi Geliyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Maps mi Geliyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "