Okunma

Apple Milyarı Gördü


26 Nisan 2009 Pazar 06:30
Apple Milyarı Gördü

Henüz geçtiğimiz yaz aylarında, iPhone 3G ile birlikte faaliyete geçen Apple’ın sanal uygulama mağazası App Store, 1 milyar indirmeyi geride bıraktı. Üçüncü şahıslar tarafından hazırlanan hem ücretsiz, hem de ücretli uygulamaları içinde barındıran App Store’da, Facebook ve Google gibi devlerin de kendi uygulamaları ile birlikte 25.000’in üzerinde seçenek bulunuyor.

Talihli Kim Oldu? Hangi Uygulamayı İndirdi?

App Store’dan 1.000.000.000.(yazıyla: bir milyarıncı) uygulamayı indiren kişi ise Conneticut’tan 13 yaşındaki Connor Mulcahey. İki iPhone arasında veri alışverişi sağlayan Bump App adlı uygulamayı indiren Mulcahey, Apple’dan bir hediye sepeti(!) kazandı.

Apple’ın paralı uygulamalarda, fiyatın üçte birini hiçbir zahmete girmeden cebe indirdiği düşünülecek olursa, esasen mali bir getiri için açılmayan App Store firmanın bugüne kadar yaptığı en şanslı adımlardan biri olarak görülebilir.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Apple
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Milyarı Gördü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Milyarı Gördü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Milyarı Gördü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "