Okunma

Apple Music’in amansız takibi sürüyor!


13 Mart 2018 Salı 07:00
Apple Music’in amansız takibi sürüyor!

Apple tarafından bugün yapılan açıklamayla birlikte Apple Music’in kullanıcı sayısı ve gelirleri ortaya çıktı. Görünüşe göre Şubat ayından bu yana 2 milyon yeni üyeye sahip olan platform, toplamda 38 milyon kayıtlı üye ile büyümeye devam ediyor.

Apple Music, Spotify’ı yakalar mı?

Dünya’nın en büyük müzik sağlayıcı platformu ise Spotify olarak göze çarpıyor. Apple Music her ne kadar hızla büyümeye devam etse de, Spotify’ın şu anda kayıtlı 71 milyon üyesi var ve bu sayı artmaya devam ediyor.

Fakat bu farkın oluşmasında iki platformun ortaya çıkış tarihlerini de göz önünde bulundurmak gerek. Zira Apple Music kapılarını 30 Haziran 2015 tarihinde açarken, Spotify ise 7 Ekim 2008 tarihinden bu yana kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Bu yüzden de kullanıcı sayılarındaki bu büyük farkı önemsememek gerek.

apple music

Apple ayrıca “Race to 1 trillion!” yarışında da önemli bir adım atmış durumda. Bugünkü açıklamada Apple’ın hisse senetlerinde yüzde 1’lik artış yaşandığı ve 181.72 dolar değerine yükseldiği belirtildi. Bu da şirketin değerini tarihte ilk kez 900 milyar dolar barajını aşmasını sağladı.

Şirket artık tam olarak 922 milyar dolar değerinde ve 1 trilyon dolarlık şirket ünvanına çok yaklaşmış durumda. Eğer hisse senetlerinde 15.44 dolarlık bir artış daha olursa, şirket ilk kez bu ünvanı kazanan şirket olarak tarihe geçecek. Bu yarışta ikinci sırada Amazon ve üçüncü sırada ise Microsoft yer alırken, değerleri de sırasıyla 774 milyar dolar ve 745 milyar dolar olarak belirlenmiş durumda.

:: Hangi müzik servisini kullanıyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Music’in amansız takibi sürüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Music’in amansız takibi sürüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Music’in amansız takibi sürüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "