Okunma

Apple Müzik abone sayısı büyük artış yaşadı!


15 Mayıs 2018 Salı 20:00
Apple Müzik abone sayısı büyük artış yaşadı!

Apple’ın CEO’su Tim Cook, Apple Müzik abone sayısı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Tim Cook’un sözleri, Bloomberg için yayınlanacak bir röportajın, bugün yayınlanan önizlemelerinde ortaya çıktı.

Apple Müzik abone sayısı 50 milyona ulaştı

Cook’un aktardığına göre Apple Müzik, Nisan ayında açıklanan 40 milyon ücretli abone sayısından, ücretli abonelikler ve deneme abonelikleri birleştirildiğinde 50 milyon abone sayısına ulaştı.

Apple Müzik’in en büyük rakibi Spotify ise geçtiğimiz günlerde 75 milyon Premium aboneye ulaşmıştı. İlgili büyüme oranları, Apple’ın 2019 veya 2020’de Spotify’ı yakalayabileceğini gösteriyor.

Apple Müzik

Cook ayrıca, TV ve film endüstrisi basınının aylarca yayınladığı ancak sadece Apple yöneticileri tarafından tartışılan bir video içerik işi oluşturma planlarını da kabul etti:

İçerik işiyle çok ilgileniyoruz. Markamızla tutarlı bir şekilde ortaya çıkacağız. Henüz herhangi bir ayrıntı vermeye hazır değiliz. Ama bu kesinlikle bir ilgi alanı.

Apple’ın orijinal video içeriği oluşturmak için en az 1 milyar dolar harcadığı da bildiriliyor. Bu sayede Apple, televizyon dünyasından yeni işe alınan yöneticilerle, şirketin iyimser ve aile dostu markasıyla tutarlı bir düzine gösteri geliştirdi.

Şovların çoğunun önümüzdeki baharda ortaya çıkacağına inanılıyor. Ancak Apple’ın bunları nasıl bir araya getireceği veya bunlardan nasıl para kazanacağı belirsizliğini koruyor.

Trump’ın Çin politikasını eleştirdi

Tim Cook, Trump’ın Çin hakkındaki ticari bakış açısını eleştirdiğini de şu sözlerle açıkladı:

Donald Trump’ın yakın zamanda Beyaz Saray’daki bir toplantıda Çin’le ticaret yapma konusundaki yaklaşımını eleştirerek, başkanın Dreamers olarak bilinen göçmenlerin yasal statüsünü ele almaya çağırdım. Bunlar doğru bir yaklaşım değildi. Başkana bunun nedenini göstermek için biraz daha analitik şeyler gösterdim.

Cook’un Bloomberg’le yapılan tam röportajı ise Haziran’da yayınlanacak.

Sizin Apple Müzik ve Tim Cook hakkındaki düşünceleriniz neler?
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Müzik abone sayısı büyük artış yaşadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Müzik abone sayısı büyük artış yaşadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Müzik abone sayısı büyük artış yaşadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "