Okunma

Apple, Notre Dame için harekete geçti!


16 Nisan 2019 Salı 19:59
Apple, Notre Dame için harekete geçti!

Fransa‘nın başkenti Paris’te bulunan Notre Dame Katedrali, yaklaşık 850 yıllık geçmişi ile ülkenin en önemli tarihi yapılarından birisi. Çıkan yangın sonucu büyük oranda hasar gören Notre Dame için, bazı yardım kampanyaları düzenlenmeye başlandı. Tim Cook yaptığı açıklama ile birlikte Apple’ın da Notre Dame Katedrali için bağış yapacağını açıkladı. Tim Cook tarafından yapılan açıklama ile ilgili detaylar haberimizde.

Tim Cook Notre Dame Katedrali hakkında açıklama yaptı!

Notre Dema Katedrali, ülke yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre tekrardan inşa edilecek. Yapının tekrar inşası sırasında ortaya çıkacak maliyetin karşılanabilmesi için, pek çok kurum ve kişi yardım kampanyası başlattı. Özellikle Fransalı pek çok milyarderin katıldığı kampanyada, şu ana kadar toplanan paranın 677 milyon euro olduğu tahmin ediliyor.

Notre Dame Katedrali

Söz konusu bağış kampanyasına katılacağını açıklayan şirketlerden birisi de Apple oldu. Apple CEO’su Tim Cook “Gelecek nesillerin değerli mirasını geri kazanması için Apple, Notre Dame’nin yeniden inşa girişimine bağışta bulunacaktır.” yazılı tweet ile Apple’ın da bağış kampanyalarına katılacağını belirtti.

Ne olmuştu?

Katedral’de çıkan yangın, yaklaşık sekiz buçuk saat sonra kontrol altına alınabilmişti. Bilinmeyen nedenlerle, aniden çıkan yangın sonucunda Notre Dame Katedrali’nin çatısının tamamen çöktüğü ve kulenin yıkıldığı anlaşıldı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 yorum - “Apple, Notre Dame için harekete geçti!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  cuma’da hoca yardım isteyince ağız burun bukenler görsün…

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Nasil sahip cikiyorlar birbirine…bizmkiler de birbirini yesin

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Teknoloji dostu rahip intikam aldı 😂😂

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Aç tavuk misali

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Mecburen yapacak. Adam bindiği dalı keser mi

 6. Anonim dedi ki:

  Allah akıl fikir versin, dünya da o kadar aç insan varken..

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Tek başıma sponsor olurum ama kubbesi elma şeklinde olsun demiştir.

 8. Helal olsun dedi ki:

  Fransadaki katedral icin butun dunya para topluyo herkes yarisiyor devletler uzntulerini bildiriyor. Ayni gün mescid-i aksa’da da yangin cikti ama buna kıyasla ne kadar ilgi topladi?

 9. lanet olsun dedi ki:

  apple ürünlerine verdiğim paralara lanet olsun

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Quasimado öcünü aldı rahip

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Lv de yardım etmiş 200 milyon ,bu kadar parayı verirler kat kat fazlasını kazandıkları sempatiden geri alırlar sonuçta moda başkentlerinden

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bide müslümanlar için harekete geçse mesela Filistin gibi

  1. Anonim dedi ki:

   aynen sevgili dostum

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Afrikaya yardim etse daha iyi olmaz mi ?

" Apple, Notre Dame için harekete geçti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, Notre Dame için harekete geçti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, Notre Dame için harekete geçti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "