Apple otonom araba için görüşmeler yapıyor!


20 Nisan 2019 Cumartesi 20:00
Apple otonom araba için görüşmeler yapıyor!

Apple‘ın otonom arabalar üzerinde çalıştığına yönelik söylentiler, birkaç yıldır devam ediyor. Bu konu hakkında uzun süredir yeni bir gelişme bulunmuyordu. Ancak Reuters‘in yeni raporuna göre, Apple otonom araba hedefini hala sürdürüyor olabilir. Bazı yeni söylentilere göre Apple, otonom araç sistemleri üreten bazı şirketler ile görüşmeler yapıyor. Konuyla alakalı ortaya çıkan yeni detaylar haberimizde.

Apple otonom araba üzerinde çalışmalarını sürdürüyor!

Apple’ın üzerinde çalıştığı otonom araba için kullandığı takma isim ‘Project Titan‘ olarak da biliniyor. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan detaylara göre Apple, Titan üzerinde çalışan 190 kişiyi kovmuştu. Titan projesi uzun süredir bu tip haberlerle ortaya çıksa da, çalışmalar hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor. Ancak yayınlanan yeni rapora göre, Apple otonom araba için hala ısrarlı.

Apple şarj cihazları planlanmış eskitme ile yavaşlatılıyor! SDN-1 / Apple otonom araba

Ortaya çıkan yeni iddialara göre şirket, otonom araçların etraflarında neler olduğunu algılamasını sağlayan sistemleri üreten şirketler ile görüşmelerini sürdürüyor. Bu şirketler ağırlıklı olarak 3D-Lidar sensörlerin üretimini yaptığı için, odak noktanın da burası olduğu düşünülüyor. Söz konusu sensörler çevredeki nesnelerin hareketlerini ve yakınlıklarını algılama konusunda önemli bir rol oynuyor. Apple’ın bu sensörleri araştırırken standartlarını yüksek tuttuğu da belirtiliyor.

Sensörler Apple’ın otonom araba konusunda ısrarcı olduğuna yönelik tek gösterge değil. Apple Titan Projesi için otonom araç geçmişi bulunan pek çok kişiyi işe aldı. Geçtiğimiz aylarda yaşanan işten çıkartmalar önemli gibi gözükse de, Reuters‘e göre Apple’ın Titan için çalışan 1200’e yakın çalışanı bulunuyor. Ayrıca şu an sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışmalar yürüten şirket 130.000 km kadar yol yaptı.

 

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple otonom araba için görüşmeler yapıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple otonom araba için görüşmeler yapıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple otonom araba için görüşmeler yapıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  2. 2 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  3. 3 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  4. 4 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
  5. 5 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
  6. 6 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
  7. 7 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
  8. 8 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  9. 9 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  10. 10 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG