Okunma

Apple Park’ın son hali drone ile görüntülendi!


23 Kasım 2017 Perşembe 17:15
Apple Park’ın son hali drone ile görüntülendi!

Apple’ın 2013 yılında temellerini attığı Apple Park, inşaat çalışmaları devam etmesine rağmen geçtiğimiz Eylül ayında Steve Jobs Amfi salonunda gerçekleştiren yeni iPhone lansmanı ile basın mensuplarına kapılarını açtı.

5 milyar dolarlık bir bütçe ile 176 dönümlük bir alan üzerine Steve Jobs zamanında belirlenen planlara göre inşa edilen yeni merkez üssü, drone pilotu Matthew Roberts tarafından bir kez daha havadan görüntülendi.

Apple Park inşaatında sona geliniyor!

Yayınlanan yeni görüntüleri incelediğimizde, artık Apple Park inşaatında sona gelindiğini görüyoruz. Çalışmaların büyük oranda tamamlandığı ana binanın üzerini tamamen kaplayan güneş panelleri oldukça dikkat çekiyor.

Apple yetkilileri, geçtiğimiz dönemlerde güneş panellerinin elektrik ihtiyacının yüzde 75’ini karşılayacağını ifade etmişlerdi. Bunun yanı sıra Apple Park içerisinde yer alması planlanan yapay göl tamamlanmış.

Eylül ayında yayınlanan görüntüler ile kıyasladığımızda, ağaçlandırma ve çimlendirme çalışmalarında büyük bir yol kat edildiğini söyleyebiliriz.

Apple’ın bu ay başından itibaren insanları, şu anda halka açık tek alan olan yeni ziyaretçi merkezine davet etmeye başladığı ifade ediliyor. Diğer yandan Apple çalışanları yeni merkez üssüne yerleşmeye devam ediyor.

:: Apple’ın yeni merkez üssü hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Apple Park’ın son hali drone ile görüntülendi!”

  1. Mehmet dedi ki:

    Greenpeace ciler nerde ormanı katletmişler.. Yoksa Amerikada olunca mübah mı oluyor?

  2. Utku dedi ki:

    Yakında uzayada açarsınız hemi kardeşim.

  3. Grodio Dabbe Glodio dedi ki:

    bir delinin ucube projesi…

" Apple Park’ın son hali drone ile görüntülendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Park’ın son hali drone ile görüntülendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Park’ın son hali drone ile görüntülendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "