Okunma

Apple piyasa değeri tekrardan yükselişte


02 Mayıs 2019 Perşembe 18:00
Apple piyasa değeri tekrardan yükselişte

Son zamanlarda hisse değerlerinde düşüş yaşayan Apple, özellikle satış noktasında büyük sorunlar yaşıyor. Tüm bu sorunlara rağmen şirketin satış beklentilerinden yüksek satışlar yapması ve geleceğe yönelik iyimser planları, şirketin hisse değerlerine yaklaşık yüzde 7,5 oranında değer kazandırdı. Apple piyasa değeri de bu sayede tekrardan yükselişe geçti. Şirket uzun bir aranın ardından tekrardan o sınırı geçti!

Apple piyasa değeri tekrardan bir trilyon doları geçti!

Ağustos 2018 tarihinde ilk defa bir trilyon dolar değere ulaşan Apple, yaşanan sorunların ardından hisse değerlerinde önemli düşüşler yaşamıştı. Tüm bu gelişmelerin ardından geçtiğimiz günlerde, şirkete ait ilk çeyrek raporları yayınlandı. Şirketin beklenti üstünde kazanç sağlaması ve geleceğe yönelik iyimser görüşleri, hisse değerlerinin de yukarı yönlü hareket etmesini sağladı.

iphone microled / apple piyasa değeri

30 Nisan tarihini hisse başı 200,67 dolar değerle kapatan Apple, 1 Mayıs tarihine hisse başı 214,80 dolar kadar yüksek bir giriş yaptı. Bu sayede şirketin değeri de tekrardan bir trilyon doların üstünü görmeyi başardı. Bununla birlikte bugün itibariyle hisselerde tekrardan ufak düşüş yaşayan şirketin tahmini değeri 980 milyar dolar civarlarına indi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Apple piyasa değeri tekrardan yükselişte”

 1. Anonim dedi ki:

  bir telefon alıyorsunuz ama asılın da iki telefon almış oluyorsunuz…!! bir tanesi devlete, bir tanesi kendinize 🙂 14 bin tl telefon olur mu ? olur işte…

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Millet Apple’ı suçluyor ama telefonun 14 bin tl olması türkiyenin suçu

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  He he ondan…

 4. Anonim dedi ki:

  Finansal yatırımcı mı kesildiniz şimdi de?

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bir sömürgecidir apple bir telefon 14 bin olur mu ya Allah aşkına

  1. Anonim dedi ki:

   14bin tl lik telefonun 10bin tl si vergi?

 6. Anonim dedi ki:

  Bundan banane

" Apple piyasa değeri tekrardan yükselişte konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple piyasa değeri tekrardan yükselişte ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple piyasa değeri tekrardan yükselişte ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "