Apple premium modeller arasında liderliğini koruyor


20 Haziran 2019 Perşembe 20:45
Apple premium modeller arasında liderliğini koruyor

Kullanıcılar artan fiyatlardan dolayı orta segment telefonlara yönelik eğilimler göstermeye başladı. Amiral gemisi segmenti olarak da adlandırabileceğimiz premium segment telefonların satışları hızla düşerken, Apple premium modeller içerisinde bulunan liderliğini korumaya devam ediyor.

Apple premium segmenti liderliğini korumaya devam ediyor!

Counterpoint tarafından yapılan araştırmalara göre premium segment telefon pazarı, bu yılın ilk çeyreğinde yaklaşık yüzde sekiz oranında daraldı. Araştırma şirketi bu raporu hazırlarken fiyatı 400 dolar üstünde bulunan modelleri baz aldı. Raporlara göre Apple’ın ilk çeyrek satışları da yüzde 20 oranında azalma gösterdi.

Bunun en büyük nedenlerinden birisi kullanıcıların, yükselen fiyatlardan dolayı cihazlarını daha uzun süre kullanmak istemelerinden kaynaklanıyor. Bu süre daha önceden ortalama iki yıl iken, şu sıralar yaklaşık üç yıla kadar yükseldi. Bir diğer neden ise Çin’de bulunan satış sorunlarından kaynaklanmakta.

Kuzey Amerika satılan amiral gemisi modellerin yüzde 30’luk kısmına ev sahipliği yaparken, arkasından yüzde 26 ile Çin gelmekte. Bu arada raporlara göre Huawei’nin satışlarının Çin’de Apple’ın satışlarını geçtiğini de söyleyebiliriz.

Bununla birlikte dünya genelindeki raporlara göz attığımızda Apple’ın premium segment modellerin yüzde 47‘lik kısmını oluşturduğunu görüyoruz. Düşen satışlarına rağmen şirket, amiral gemisi satışlarında liderliğini halen koruyor. Apple’ın arkasından yüzde 25 oranla Samsung ve yüzde 16 oranla Huawei gelmekte.

Counterpoint’in raporlarına göre Samsung, Huawei ve Apple rekabetinden en çok kazanan şirket olarak ön plana çıkmakta. İlk çeyrekte özellikle Galaxy S10 modelleri ile yarışa katılan şirket, Huawei ve Apple’ın sorunlarından dolayı önemli bir pay kazanmış oluyor.

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Apple premium modeller arasında liderliğini koruyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple orta ve orta üst segment üretse üs segment pazarı %50 düşer

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple hepsini tokatlar marka konusunda tek geçerim…

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple ın tüm telefonları amiral gemisi zaten. Yani bu durum çok normal

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Parasından değil, kullanımı zor olduğu için Apple’ı bıraktım. Market uygulama azlığı, yalandan güncelleme yapması, PC bağlantısının zor olması, bazı uygulamaları zorla vermesi, iTunes zaten ayrı bir bela konu… Daha çok şey söylerim. Kısaca Apple defteri kapanmıştır

" Apple premium modeller arasında liderliğini koruyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple premium modeller arasında liderliğini koruyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple premium modeller arasında liderliğini koruyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 2. 2 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 3. 3 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 4. 4 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 5. 5 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 6. 6 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 7. 7 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
 8. 8 Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar Huawei Mate 40 serisi tanıtıldı! İşte detaylar
 9. 9 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 10. 10 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk