Okunma

Apple 17 milyon Euro’luk sözleşmeyi iptal etti


24 Haziran 2019 Pazartesi 17:45
Apple 17 milyon Euro’luk sözleşmeyi iptal etti

Apple, Eylül ayındaki lansmanda sunacağı yeni iPhone’lar için farklı bir teknoloji kullanmayı planlıyordu. Fakat İngiliz teknoloji şirketi Nanoco ile Apple 17 milyon Euro’luk sözleşmeyi iptal etti!

Apple 17 milyon Euro’luk sözleşmeyi iptal etti!

Manchester merkezli İngiliz teknoloji şirketi Nanoco, Quantum Dot teknolojisi için 17 milyon Euro’luk sözleşme imzalamıştı. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre ise Quantum Dot teknolojisinde uzmanlaşmış şirket Nanoco ile iPhone‘lar için yapılan anlaşma iptal edildi.

Şirketin planı Nanoco ile çalışarak yeni iPhone modellerine gelişmiş bir görüntü sensörü entegre etmekti. Nanoco ile ilk anlaşma 2018‘de imzalandı. Bunun ardından Apple 2019’un başlarında bu anlaşmayı bir yıl daha uzatma kararı aldı.

Apple 17 milyon Euro’luk sözleşmeyi iptal etti! - ShiftDelete.Net (1)

Anlaşma, büyüme aşamasında olan Nanoco‘nun Cheshire‘deki üretim tesisini genişletmesine de oldukça yardımcı oldu. Gelişmiş televizyon ekranlarında da kullanılan Quantum Dot teknolojisi, yüksek kaliteli dijital kamera sensörlerine olanak sağlayan bu teknolojinin maliyeti ayrıntılı bir şekilde de planlandı.

Teknolojiyi 2019 yılında sunacağı iPhone modellerinde kullanmayı planlıyordu. Fakat sızdırılan yeni raporlara göre, bu görüntü sensörleri üretmenin çok maliyetli olacağına kanaat getirildi. Ardından, şirket ile Nanoco sözleşmeyi iptal etti.

Şirket şimdiki odağını 2020’de sunacağı iPhone’larda piyasaya süreceği AR özelliklerini geliştirmeye yardımcı olacak lazer tabanlı 3D yazıcılara yöneltti.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Apple 17 milyon Euro’luk sözleşmeyi iptal etti”

  1. Murat dedi ki:

    Bizene bundan umrumda değil sanki babamın şirketi iptal ettmişse banane yani

  2. Leand dedi ki:

    Netice… apple ürün başına karının bir kaç cent azalacağını anlayınca vazgeçti…
    Ulan apple bir ürün hizmeti sunan şirketsin senin mevzun müşterinle kalkıp yatırım hissedarlarının kafasıyla gidersen böyle yok olup gideceksin.
    Hissedarlar az giderle inanılmaz kazançlar istiyor bu da uzun vade de esyanın tabiatına aykırı, müşterilerin senden vazgeçerse balon gibi patlayacaksın, bunu ben görüyorum sen görmüyorsun. Aç gözlü herifler…

" Apple 17 milyon Euro’luk sözleşmeyi iptal etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple 17 milyon Euro’luk sözleşmeyi iptal etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple 17 milyon Euro’luk sözleşmeyi iptal etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "