Okunma

Apple, 2000 kişiye iş imkanı sağlayacak


25 Haziran 2019 Salı 15:00
Apple, 2000 kişiye iş imkanı sağlayacak

Kaliforniya’da inşa ettiği Apple Park‘ı üs haline getiren ve genel merkezi olarak kabul eden Apple Seattle eyaletinde ve diğer ülkelerde yeni ofisler inşa etmeye devam ediyor. Seattle ofisi için çalışanları sevindiren bir haber geldi.

Apple tarafından yapılan açıklamada Seattle’da inşa edilen ofis için başlangıçta planlanan istihdamın ikiye katlandığı belirtildi. Teknoloji devi inşaatına başladığı bu yeni ofis sayesinde 2024’e kadar 2000 kişiye iş imkanı sunacak.

Apple Seattle ofisi 2000 kişiye iş imkanı sağlayacak!

Hali hazırda Apple‘ın Seattle ofisinde 500’e yakın iş gücü bulunuyor. Bu çalışanlar makine öğrenme teknolojilerine ve bununla bağlantılı olarak perakende mağazalarına odaklanmış durumda. Ancak, bu bölgedeki iş gücünü beş kat artıracak olan Apple‘ın yeni ofisinde yazılım ve donanıma odaklanılacak.

Buna ek olarak Apple’ın yeni ofisinde çalışan kişilerin barınma ihtiyacını karşılayabilmek için ofise yakın bir bölgede 12 bina kiraladığı belirtildi. Böylece Amazon ve Apple aynı bölgede faaliyet sürdürün iki teknoloji şirketi olacak.

Teknoloji devlerinin ofislerini birbirine yakın inşa etmesi geçtiğimiz oldukça fazla uygulanan bir strateji. Rekabetin içerisinde olmak isteyen Apple‘da diğer eyaletlerde ofislerini rakiplerine en yakın konumlara inşa ediyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple, 2000 kişiye iş imkanı sağlayacak”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bize bir faydası yok. Rastgele

" Apple, 2000 kişiye iş imkanı sağlayacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, 2000 kişiye iş imkanı sağlayacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, 2000 kişiye iş imkanı sağlayacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "