Apple’ın Smart Connector fiyaskosu!


13.08.2017 14:00:00
Apple’ın Smart Connector fiyaskosu!

Alışageldiği üzere günümüz standartlarından faklı olarak genellikle cihazlarında özel bağlantı teknolojileri kullanmayı tercih eden Apple, anlaşılan o ki iPad Pro için geliştirdiği Smart Connector ile beklediği ilgiyi göremedi. Zira yakın zamanda yayınlanan yeni bir rapor ile Smart Connector tam bir fiyasko ilan edildi.

Apple Smart Connector tutmadı!

Geçtiğimiz günlerde Fast Company tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Apple Smart Connector’ün aksesuar üreticileri arasında yerini alamayışının başlıca sebebi yine Apple’ın kendisi.

17-08/13/apple-smart-connector-tutmadi-2.jpg

Raporda bahsedildiği üzere iPad Pro için piyasada hali hazırda 4 adet aksesuar bulunmakta. Bunlardan ilki Apple‘ın kendi Smart Keyboard‘u olmakla beraber diğer üç ürün ise Logitech tarafından sunuluyor ve iki klavye ile bir adet bağlantı istasyonundan oluşuyor.

Bu bağlamda zaten azınlıkta olan iPad Pro kullanıcıları, aksesuar ihtiyaçları için ilk olarak Apple‘ın kendi Smart Keyboard’unu tercih etmekte (rapora göre zaten iPad Pro için başka bir aksesuar ihtiyacı bulunmamakta). Ayrıca bir Logitech yetkilisinin yaptığı açıklamaya göre ise: Smart Connector uyumlu aksesuar üretmek hem çok maliyetli hem de yeterince talep yok.

:: Siz bu gelişme hakkında neler düşünüyorsunuz?


 • yazarAlperen Işıktaş

  Tam bir teknoloji aşığı, yazılım-donanım meraklısı ve sıkı bir bilgisayar oyuncusu olan Alperen, tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına “ShiftDelete.Net” ekibinde
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Apple’ın Smart Connector fiyaskosu!” üzerine 12 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Samsung'un finanse ettiği bir siteden anca böyle haberler çıkar.

  2. SDN Okuru dedi ki:

   sebebi apple ın tekel olma yönünde ki hırsı olabilir

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Fiyaskonun ne olduğunu göremedim haberde? Smart connector var mı? Var. İşe yarıyor mu? Evet. Üretilen veya sunulan şeyin kullanışlı olmasından ziyade, kafanızdaki fiyasko Apple harici başka bir üreticinin ürün üretememesi veya başka ürericilere talep gitmemesi mi? Mantık bu ise dünyada fiyasko o kadar çok ki…

  4. SDN Okuru dedi ki:

   İPad Pro 12.9 + Logitech Create Backlit Keyboard Case der susarım. Apple’ın kendi klavyesinden kat kat daha iyi. Arkadan aydınlatmalı tuşlara sahip ve MacBook klavyesi ile aynı hissi veriyor.

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Ipad pro kadar güzel cihaz mı var kıskanmayın fakir köpekler

  6. SDN Okuru dedi ki:

   tamam da zaten bu ipad pro'yu alan zaten klavyeyi de alıyor. klavye dışında birşeye de gerek yok. amaç zaten ipadi klavyeyle kullanmak. bence gereksiz bir haber olmuş.

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Ahhh ah ben 1 ay önce iphone aldım ne berbat bi sistemi varmış arkadaş.aldıktan 1 hafta sonra sattım Sony Xpreia aldım.1000 tane şey varda bi tanesini söyler kenara çekilirim itunes resim, müzik ve video olayı araştırın bakın ne kadar berbat bişey olduğunu

  8. SDN Okuru dedi ki:

   bi ara iphpne 7 bunla gelecek diye yalan haberşer yapan bi site vardı neydi la adı?

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Bu haberi kaldırın lütfen Apple Türkiye görse ne hesap vereceksiniz?

  10. SDN Okuru dedi ki:

   Boşuna çöpple demiyoruz

  11. SDN Okuru dedi ki:

   ipad pro alan mı var ölü bi ürün üretim için tasarlanmış sözde ama hiç bi halt yapamıyosun

  Yorum yazın

  Geri bildirim