Okunma

Apple Spotsetter’ı Satın Aldı


07 Haziran 2014 Cumartesi 13:50
Apple Spotsetter’ı Satın Aldı

Google’ın harita servisi ile baş edebilmenin yollarını arayan Apple, mekanlar için kişileştirilmiş arama sonuçlarının görüntülenmesini sağlayan Spotsetter adlı sosyal arama motorunu satın aldı.

Eski Google çalışanları Stephen Tse ve Johhny Lee’nin kurduğu Spotsetter; OpenTable, TripAdvisor gibi platformlardan da içerikleri bir araya getirerek haritalar üzerinden mekanları kullanıcı yorumları ile beraber sunuyor. 40 milyonu aşkın mekana dair bilgiler sunan Spotsetter’ın kullanıcı sayısı ise 5 milyon.

Uygulama artık yok

Spotsetter‘ın mobil uygulaması, uygulama mağazalarından kaldırılırken; şirketin iki kurucusu ve çok sayıda çalışanı artık Apple’ın çalışanı durumuna geçti. Bu satın alma, yeni çalışanları ile birlikte Apple’ın Google’ın harita servisi konusundaki üstünlüğünün sona erdirilebilmesine daha agresif şekilde yoğunlaşacağı şeklinde yorumlandı.

Bakalım Apple, harita servisi konusunda kullanıcıların karşısına ne gibi yeniliklerle çıkacak ve Google Maps’i geride bırakmayı başarabilecek mi? Gelişmeleri izlemeyi sürdüreceğiz.

:: Apple’ın Spotsetter’ı satın alması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Spotsetter’ı Satın Aldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Spotsetter’ı Satın Aldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Spotsetter’ı Satın Aldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "