Apple Store sayısı ciddi artış gösterecek!


19 Ağustos 2018 Pazar 08:00
Apple Store sayısı ciddi artış gösterecek!

Tahminlere göre Apple, dünya çapındaki fiziksel mağaza sayısını artırmak üzere önemli bir hamle gerçekleştirecek. Loup Ventures analisti Gene Munster, 2023 yılına kadar Apple Store sayısı için önemli bir tahminde bulunmuş durumda.

Apple Store sayısı 600 sayısına ulaşabilir!

Şu anda ikisi İstanbul şehrimizde olmak üzere, dünya çapında 511 adet Apple Store bulunuyor. Munster ise önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu sayının 600 olacağını iddia ediyor. Analist, Apple doktrinini tüketicilere yüz yüze olarak yaymaya çalışan 65 bin çalışan sayesinde, mağazaların şirkete ciddi bir rekabet avantajı kazandırdığının altını çiziyor. Şirkete en yakın çalışan sayısının ise sadece 6 bin ile Microsoft olduğunu belirtelim.

Apple Store sayısı

Apple Store artışında en büyük büyümenin önümüzdeki yıllarda Çin ve Hindistan’da gerçekleşmesi bekleniyor. Çin’de 50 lokasyonda mağaza mevcutken, ilk Hindistan mağazası içinse önümüzdeki 6 aya işaret ediliyor. Bu artışla birlikte Apple Store çalışan sayısının ise 2023 yılında 80 bine ulaşacağı tahmin ediliyor.

Ülkemizde yeni mağazaların açılıp açılmayacağını ise merak ediyoruz. Özellikle son dönemdeki ABD teknolojik ürünleri boykotu sebebiyle şirketin varsa bile, bu planlarını askıya alacağını tahmin edebiliriz. Şirketin ABD odağında 1 trilyon dolar değerine ulaşan ilk şirket olduğunu da hatırlatalım.

Munster, Apple Store’lar ile Apple cihazlarının kalitesinin, tasarımının, deneyiminin, ilhamının, kullanım kolaylığının ve gizliliğinin gösterilmesinin sağlandığına da dikkat çekiyor. Bakalım tahminler tutacak mı?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Apple Store sayısı ciddi artış gösterecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Store sayısı ciddi artış gösterecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Store sayısı ciddi artış gösterecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!