Okunma

Apple Store sayısı ciddi artış gösterecek!


19 Ağustos 2018 Pazar 08:00
Apple Store sayısı ciddi artış gösterecek!

Tahminlere göre Apple, dünya çapındaki fiziksel mağaza sayısını artırmak üzere önemli bir hamle gerçekleştirecek. Loup Ventures analisti Gene Munster, 2023 yılına kadar Apple Store sayısı için önemli bir tahminde bulunmuş durumda.

Apple Store sayısı 600 sayısına ulaşabilir!

Şu anda ikisi İstanbul şehrimizde olmak üzere, dünya çapında 511 adet Apple Store bulunuyor. Munster ise önümüzdeki 5 yıl içerisinde bu sayının 600 olacağını iddia ediyor. Analist, Apple doktrinini tüketicilere yüz yüze olarak yaymaya çalışan 65 bin çalışan sayesinde, mağazaların şirkete ciddi bir rekabet avantajı kazandırdığının altını çiziyor. Şirkete en yakın çalışan sayısının ise sadece 6 bin ile Microsoft olduğunu belirtelim.

Apple Store sayısı

Apple Store artışında en büyük büyümenin önümüzdeki yıllarda Çin ve Hindistan’da gerçekleşmesi bekleniyor. Çin’de 50 lokasyonda mağaza mevcutken, ilk Hindistan mağazası içinse önümüzdeki 6 aya işaret ediliyor. Bu artışla birlikte Apple Store çalışan sayısının ise 2023 yılında 80 bine ulaşacağı tahmin ediliyor.

Ülkemizde yeni mağazaların açılıp açılmayacağını ise merak ediyoruz. Özellikle son dönemdeki ABD teknolojik ürünleri boykotu sebebiyle şirketin varsa bile, bu planlarını askıya alacağını tahmin edebiliriz. Şirketin ABD odağında 1 trilyon dolar değerine ulaşan ilk şirket olduğunu da hatırlatalım.

Munster, Apple Store’lar ile Apple cihazlarının kalitesinin, tasarımının, deneyiminin, ilhamının, kullanım kolaylığının ve gizliliğinin gösterilmesinin sağlandığına da dikkat çekiyor. Bakalım tahminler tutacak mı?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Store sayısı ciddi artış gösterecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Store sayısı ciddi artış gösterecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Store sayısı ciddi artış gösterecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "