Apple, ticaret anlaşmasından kârlı çıktı!


24 Mart 2020 Salı 11:00
Apple, ticaret anlaşmasından kârlı çıktı!

ABD hükümeti ile Çin’in ticaret savaşında, Apple lehine bir gelişme yaşandı. Bundan böyle Apple Watch, Çin’den ithal edilen mallara uygulanan bir tarifeden etkilenmeyecek. ABD Ticaret Temsilcisi, giyilebilir cihazın finansal önlemlerden çıkarılmasını onayladı.

Geçtiğimiz Eylül ayında, Başkan Donald Trump, Apple Watch’ın da olduğu bir mal listesine yüzde 15 tarife uyguladı. Tarifenin, Pekin ile ticaret anlaşmasının yürürlüğe girmesinden sonra Şubat ayında yarıya indirilmesine karar verildi. Anlaşma ile ABD, Apple Watch’a uygulanan tarifeleri yüzde 15’ten yüzde 7.5’e indirdi.

Apple, ABD Ticaret Temsilcisine dilekçe verdi

Apple Watch

Başkan Donald Trump yönetiminin uyguladığı, Çin’den ithal edilen; Apple Watch, HomePod, Mac modelleri ve tüm kulaklıklar dahil olmak üzere çeşitli Apple ürünlerini etkileyen bu tarife sonrası Apple, Kasım ayında ABD Ticaret Temsilcisine ürünlerini ABD’de ithal edilen malları daha pahalı hale getiren tarifeden hariç tutmak için dilekçe verdi. Dilekçe sonrası yeni karara göre, Apple’ın, Apple Watch’u ABD’ye ithal edilmesi artık daha ucuz bir hale geliyor.

Karar, Apple’ın lehine sonuçlandı

Apple 2019’un ortalarında ABD Ticaret Temsilcisi’ni yeni ücretler için frenlemeye çağırdı çünkü bu durum gittikçe şirketin rekabetçiliğine ve ABD ekonomisine kattığı para miktarına zarar verecekti. Bundan böyle Çin ithalatına ilişkin tarifeler, Apple’ın tüm ana ürünleri; iPhone, Mac, iPad, AirPods, Apple TV, monitörler, piller ve cihazları onarmak için kullanılan parçalar gibi aksesuarları içerecek.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple, ticaret anlaşmasından kârlı çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple, ticaret anlaşmasından kârlı çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple, ticaret anlaşmasından kârlı çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
  2. 2 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
  3. 3 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  4. 4 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  5. 5 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
  6. 6 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
  7. 7 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
  9. 9 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
  10. 10 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!