Okunma

Apple vazgeçtiği özelliği tekrar kullanıma sunabilir!


17 Aralık 2018 Pazartesi 22:15
Apple vazgeçtiği özelliği tekrar kullanıma sunabilir!

Apple’ın oldukça karmaşık bir yapıya sahip Face ID teknolojisi, geçtiğimiz sene iPhone X ile birlikte tanıtılmıştı. Oldukça güvenli olan bu teknolojinin iPhone modellerinde kullanılmaya başlanmasından sonra yeni iPad‘lere de Face ID teknolojisi entegre edilmeye başlanmıştı. Bu yeni teknolojiyle birlikte, yeni iPhone ve iPad modellerinde Touch ID‘e veda etmiştik. Apple’ın yeni planları Touch ID ve Face ID kombinasyonu olabilir.

Touch ID ve Face ID birlikte kullanılmaya başlanabilir!

Android cihazlarda da yavaş yavaş görmeye başladığımız yüz kilidinin ardından, Apple terk ettiği bir özelliği tekrar kullanıma sunmayı düşünmüş olabilir. Ayrıca Touch ID isteyenlerin seslerini fazlaca duyurmaya başlaması da bu karar da etkili olmuş olabilir. Avrupa’da Ocak ayında yürürlüğe giren ve geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir patent başvurusu, Apple’ın yeni planlarını ortaya döküyor.

Touch ID ve Face ID

Bu yeni patent başvurusu, Apple’ın ileride Touch ID ve Face ID teknolojilerini birleştirmeye yönelik bazı planları olduğunu ifade ediyor. Aynı cihazda birden fazla biyometrik doğrulama, cihazınızın güvenlik katmanlarını arttıracaktır. Aynı zamanda bir parmak izi okuyucusu, Face ID yüzünüzü tanımakta sorun yaşarsa alternatif bir doğrulama yöntemi de olabilir. Diğer taraftan Apple, eğer parmak izi sensörünü cihazlarına entegre etmeye başlarsa bunu ekran içi olarak kullanıma sunabilir.

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Apple vazgeçtiği özelliği tekrar kullanıma sunabilir!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gözlemlediğim kadarıyla 2. jenerasyon Touch ID, Face ID’den abartısız 2-3 kat daha hızlı çalışıyor. Arkadaşımın iPhone X’i onun yüzünü tanımaya çalışırken benim iPhone 6S Plus’ım çoktan bir uygulamayı açmaya başlamış oluyor. Ekran altına entegre gelen bir Touch ID ve soğuk havalarda telefonu eldivenle kullanırken Face ID’nin onun yerine devreye girmesi en mantıklı çözüm gibi görünüyor.

 2. Kaan dedi ki:

  Koy şu arkadaki elma logosunun altına parmak izi okuyucusunu. Bir işe yarasın.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Farkında olmadan ihtiyaçlarımızı markaların yönlendirmelerine göre belirliyoruz, aslında parmak izi okuma sony deki gibi güç butonunda olsa en mantıklısı, yok tuş ekran kombinasyonuyla uğraşıyorsun

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple piyasada çıkan yenilikleri geç veriyor olabilir ama her zaman tam anlamıyla bitirip öyle sunuyor ve aldığı parayı sonuna kadar hakediyor

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple’ın ekrandan parmak izine geçmesi için daha erken hele bi 2-3 sene geçsin, sonra yeniymiş gibi lanse eder

 6. Anonim dedi ki:

  Face İD ilk çıktığında demiştim. Bu iki teknoloji beraber kullanılmalı. Ama öncelikle Touch İD ekrana entegre edilmeli.

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple tükürdüğünü yalamaz böyle bir şey yaparsa yani ekran içi parmak izi, adını farklı bişey koyar xxx id gibi

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Eveet beklenen oldu ve Apple yine başkalarının üzerine bu teknolojileri getirmeye başladı. Her iddiasına varım ki Apple, ekrana entegre parmak izi okuyucu teknolojisini sanki kendi icat etmiş havası oluşturacak. Apple’cılar da bununla övüne övüne bitiremeyecek ve sanki yeni bir şeymiş gibi davranacak.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Kardeş ben buldum diye bir yerlerini de yırtsan popüler edemezsen kimse seni iplemez önemli olan pazarlayabilme başarısı, hani bil istedim 😉

" Apple vazgeçtiği özelliği tekrar kullanıma sunabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple vazgeçtiği özelliği tekrar kullanıma sunabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple vazgeçtiği özelliği tekrar kullanıma sunabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "