Teknoloji Haberleri - ShiftDelete.Net

Apple Türkiye, iPhone’ların yeni fiyatlarını açıkladı!

Ana sayfa / Teknoloji Haberleri

Salı günü yaşanan kur dalgalanması sebebiyle Apple Türkiye, tüm ürünlerinin satışını kısa süreliğine durdurma kararı aldı. Pek çok kullanıcı, şirketin ülkemizde sattığı ürünlerin zamlanacağını, bu sebeple satışların bekletildiğini ileri sürdü. Konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapmayan Apple, bu gece sessiz sedasız fiyatları güncelledi.

Apple Türkiye’nin satışları birkaç gündür durdurmasıyla beraber pek çok perakende satış sitesinde iPhone fiyatları ciddi oranda arttı. Telefonlar adeta karaborsaya düşerek 40 bin TL’ye kadar astronomik rakamları gördü. Sosyal medyada, telefonların yeni fiyatları hakkında pek çok tahmin ortaya atıldı. Ancak nihayet resmi olarak yeni fiyatlandırmaları gördük. Ayrıca şirket, ürünleri tekrardan satışa çıkardı.

iPhone’ların kullanım ömrü belli oldu!

Dolar kurundaki artış telefon fiyatlarını olumsuz etkiledi. Peki Apple marka telefonların kullanım ömrü ne kadar?

Apple açıkladı: İşte yeni iPhone fiyatları!

Apple Türkiye’nin resmi internet sitesinde yayınlanan listelendirmeye göre iPhone 13 serisi başlangıç fiyatı itibariyle 13 bin 999 TL’den başlayacak. Şirketin piyasadaki tüm telefonları, aşağıdaki güncel fiyatlarla kullanıcılara sunulacak:


iPhone 13

Elbette güncellenen telefon fiyatları yalnızca iPhone 13 serisiyle sınırlı değildi. Zamlar, iPhone 12, iPhone 11 ve iPhone SE modellerine de vurdu. İşte o fiyatlar:

iPhone 12

Yeni Mac fiyatları belli oldu

iPhone fiyatlarında zam beklendiği gibi, Mac modellerinde de kur nedeniyle yeni fiyatlandırmalar bekleniyordu. Tahmin edildiği gibi de oldu. İşte Mac cihazlarının güncel fiyatları:

13 inç MacBook Air
Yeni MacBook Pro
24 inç iMac

iPad fiyatları da zamlandı!

Apple’ın popüler ürünlerinden bir tanesi olan iPad cihazları da zamlanan ürünler arasında. Şirket, tablet modellerini başlangıç fiyatları itibariyle artık şu etiketlerden ülkemizdeki müşterilerine satacak:

Yeni iPad mini

Yeni fiyatlarıyla Apple Watch ve AirPods!

Apple imzalı bir akıllı saat ve kulaklık satın alacaklar da zamlı fiyatlarla karşılaşacak. Bu yıl piyasaya çıkan Apple Watch Series 7, başlangıç fiyatı itibariyle 5 bin 399 TL’den alıcısıyla buluşacak. Apple Watch SE modeli 3 bin 799 TL’ye satılacak. Apple Watch Series 3 ise 2 bin 699 TL’den listelenecek.

Apple Watch Series 7

Kulaklıklara gelecek olursak; 2. nesil AirPods‘un fiyatı 1.799 TL oldu. 3. nesil AirPods, 2 bin 499 TL’ye satılacak. AirPods Pro, 3 bin 599 TL’den listelenirken; AirPods Max ise 7 bin 99 TL’ye sunulacak.

Ev teknolojilerine de değinmek gerekirse; Apple TV 4K‘nın 32 GB’lık versiyonu 2 bin 599 TL’ye çıktı. 64 GB’lık sürüm, 2 bin 849 TL’ye satılacak. Apple TV HD ise 2 bin 199 TL’den alıcısına teslim edilecek.

Parlatma bezine bile zam geldi!

Çok sayıda aksesuara sahip olan Apple, bu ürünlerinin de fiyatlarını güncelledi. Öne çıkan ürünler arasında yer alan iPhone 13 Pro için MagSafe özellikli silikon kılıf, artık 619 TL’lik etikete sahip. Aynı kılıfın deri versiyonu ise 659 TL’ye satılıyor. iPad mini için Smart Folio, 659 TL’ye çıkarken; MagSafe Battery Pack fiyatı 1.349 TL olarak yenileniyor. MagSafe Duo Şarj Aygıtı ise 1.619 TL oldu.

AirTag adlı takip cihazları tekli olarak 369 TL’ye satılıyor. AirTag’in 4’lü paketi ise 1.249 TL’ye yükseldi. Bu cihazlar için üretilen deri anahtarlık, 499 TL karşılığında listelenmeye başladı. 2. nesil Apple Pencil fiyatı 1.399 TL olurken; 12.9 inç iPad Pro Magic Keyboard, 4 bin 369 TL etiketiyle yenilendi.

Apple Parlatma Bezi

Fakat tüm bu ürünler arasında belki de en dikkat çekici zam, şirketin son dönemlerde çıkardığı en ilginç ürünlerinden biri olan Parlatma Bezi için oldu. 199 TL’lik etiketle piyasaya çıkan bu temizlik aksesuarı, ilk günden beri yüksek fiyatıyla tartışma konusuydu. Bu ürünün de fiyatı yükseldi ve 249 TL olarak satışa sunuldu.

Peki ya siz Apple ürünlerinin yeni fiyatlarıyla ilgili neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizlerle yorumlar bölümünden paylaşmayı unutmayın! Ayrıca SDN Forum‘daki tartışma başlığımıza da katılabilir, fikirlerinizi dile getirebilirsiniz.

Yorum Ekleyin