Okunma

Apple Üç Ayda 6 Milyar Dolar Kazandı


19 Ocak 2011 Çarşamba 12:00
Apple Üç Ayda 6 Milyar Dolar Kazandı

Apple’da yüzler gülüyor. iPhone ve iPad ürünleri ile inanılmaz bir başarı yakalayan Apple, rekor üstüne rekor kırıyor. 2010 yılının son çeyreğinde toplam 11.64 Milyar Euro’luk bir ciro yapan Apple, 3.7 Milyar Dolar net kazanç sağladı.

Geçen senenin son üç ayına göre satışlarını %71 arttıran Apple, mallarının %62’sini yurt dışına sattı. Apple aynı dönem içinde toplam 4.13 milyon Mac bilgisayar sattı (iPhone Ve iPad İçin En İyi Oyunlar).

iPhone’un Apple’a katkısı çok büyük. Apple’ın önümüzdeki çeyrek hedefi 22 Milyar Dolarlık bir ciro elde etmek.  

 

 Apple iPhone, geçen seneye göre satışını %86 arttırarak 16.42 milyon cihaz satıldı. iPad, 7.33 milyon cihaza (1.74 Milyar Dolar) ulaştı. Buna karşın iPod, %7 gerileyerek 19.54 Milyon cihaz seviyesine indi.

Apple’ın hedefi 23 Milyar Dolar’lık ciro ile 4 Milyar net kazanç sağlamaktı. Fakat işler o kadar iyi gitti ki, 26.7 Milyar ciro ve 6 milyar Dolar’lık net kazanç sağlanıldı.

:: Apple beklentinin üstünde bir ciro elde edecek mi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Apple Üç Ayda 6 Milyar Dolar Kazandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple Üç Ayda 6 Milyar Dolar Kazandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple Üç Ayda 6 Milyar Dolar Kazandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "